nowy4_paczki

Tysiące pączków na ostatki w powiecie

W środę, 10 lutego dzień przed tłustym czwartkiem w ropczyckiej piekarni Krzysztofa Maciołka, setkami wstawały kuszące, złociste paczki, które trafią do sklepów w powiecie. FOTO: K.IGNAS

 

CAŁY POWIAT♦ Dzisiaj tłusty czwartek. Dzień przebiega pod symbolem pączka. W całym powiecie piekarnie, cukiernie już kilka dni wcześniej zbierały zamówienia na te smażone łakocie. Na ten jeden dzień każda z nich przygotowała po kilka tysięcy smakołyków.

Krzysztof Hałoń, właściciel Cukierni Piekarni „Hałoń” mówi, że na tłusty czwartek zbiera zamówienia kilka dni wcześniej. – W środę rozpoczynamy produkcję, będzie to około 8 tysięcy sztuk. Pączki rozprowadzamy na terenie powiatu i całego województwa. Tradycyjnie jak co roku będziemy mieć pączki z różą, budyniem i z bitą śmietaną – wymienia Hałoń.

Około 4 tysiące smażonych łakoci usmaży sędziszowska Piekarnia GS Samopomoc Chłopska. Pączki trafią do GS -owskich sklepów na terenie gminy Sędziszów. – W naszej piekarni nie robimy pączków, smażymy je już z gotowego, wcześniej zamrożonego ciasta. Przygotujemy paczki tylko z marmoladą – mówi Barbara Kupś, kierowniczka w sędziszowskiej piekarni. Jak mówi sama nie lubi pączków ani drożdżówek. W tłusty czwartek ich nie je. – Zdecydowanie wolę śledzie – śmieje się.(…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety.

 

 

likaBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

8 − 1 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!