nowy2_marciniec

…Aby mieli radość na święta…

FOTO: K.LIS

 

Z Jadwigą Marciniec, liderką Rejonu Sędziszów krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna, które przeprowadza doroczną, ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, rozmawiamy o tym, czego potrzebują najbiedniejsze rodziny z naszego powiatu oraz jak ta akcja przebiegała w roku ubiegłym.


Co jest celem akcji Szlachetna Paczka?

Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy w odpowiedzi na konkretne potrzeby osób objętych pomocą. Cel ten realizujemy poprzez rekrutację wolontariuszy, którzy wspomogą, dotrą bezpośrednio do rodzin najuboższych, najbardziej potrzebujących w naszych rejonach. Kolejny krok, to znalezienie darczyńców, którzy przygotują paczkę dla wybranej przez siebie rodziny.

 

Kiedy rozpoczyna się ta akcja?
Akcja już działa, teraz jesteśmy na etapie poszukiwania rodzin najuboższych i właśnie do tego celu potrzebujemy wolontariuszy. Im więcej wolontariuszy i ludzi dobrej woli, tym więcej znajdziemy rodzin.

 

Ty jako wolontariuszka działasz już…
Ja w tym roku rozpoczęłam współpracę. O akcji Szlachetna Paczka dowiedziałam się z Teleekspresu. Weszłam na stronę internetową, zgłosiłam się i zostałam wybrana liderem w Sędziszowie. W tamtym roku w naszym powiecie akcja już była organizowana. Prowadziły ją dziewczyny z Ropczyc. W tym roku chcemy zadziałać na większym obszarze. (…) Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety

 

Rozmawiała Karolina LisBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

14 − twelve =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!