Zawodnicy Klubu Karate Kyokushin Ropczyce nie zwalniają tempa. Początek 2026 roku to dla nich prawdziwe pasmo sukcesów. Po spektakularnym występie w Rudniku nad Sanem, gdzie zdobyli aż dziesięć medali, potwierdzili swoją klasę na międzynarodowej arenie podczas prestiżowego Carpathia Cup w Rzeszowie.
Mijający tydzień był dla zawodników klubu sprawdzianem najwyższej próby. Ropczyccy wojownicy udowodnili, że ciężka praca na treningach przekłada się na konkretne trofea, niezależnie od rangi zawodów.
W minioną sobotę Rzeszów gościł ponad 700 zawodników z 14 krajów w ramach Carpathia Cup 2026. W tym elitarnym gronie reprezentacja Ropczyc, choć skromna liczebnie, zaprezentowała się znakomicie:
Denis Kapusta bezapelacyjnie zdominował swoją kategorię, zdobywając I miejsce i złoty medal w Kumite.
Tomasz Rączka wywalczył II miejsce i srebrny medal w Kumite, pokazując ogromną siłę i determinację.
Julia Zawisza otarła się o podium, zajmując IV miejsce w bardzo silnej, 16-osobowej grupie. Julia stoczyła dwie widowiskowe, wygrane walki.
Czytaj też o sukcesie zawodnika sumo z Lubziny na węgierskich mistrzostwach
Tydzień wcześniej ropczycka ekipa wystartowała w turnieju w „Polskiej Stolicy Wikliny” – Rudniku nad Sanem. To był prawdziwy popis technicznych umiejętności naszych zawodników, którzy wywalczyli tam worek medali w kategoriach KATA oraz KUMITE:
Złote medale (I miejsce): Weronika Raś (KATA), Kornelia Wójcik (KUMITE), Andrii Mandzii (KUMITE) oraz Julia Zawisza (KUMITE).
Srebrne medale (II miejsce): Weronika Raś (KUMITE), Makarii Berezinskyi (KUMITE).
Brązowe medale (III miejsce): Hania Kozak (KUMITE), Hania Kapusta (KATA), Julia Zawisza (KATA) oraz Emilia Rataj (KATA).
Tu piszemy również o tym jaki był 34. Finał WOŚP w Ropczycach
| Zawodnik | Turniej | Miejsce | Kategoria |
| Denis Kapusta | Rzeszów | ???? I miejsce | Kumite |
| Tomasz Rączka | Rzeszów | ???? II miejsce | Kumite |
| Julia Zawisza | Rudnik / Rzeszów | ???? I / ????️ IV | Kumite |
| Weronika Raś | Rudnik nad Sanem | ???? I / ???? II | Kata / Kumite |
| Kornelia Wójcik | Rudnik nad Sanem | ???? I miejsce | Kumite |
| Andrii Mandzii | Rudnik nad Sanem | ???? I miejsce | Kumite |
| Makarii Berezinskyi | Rudnik nad Sanem | ???? II miejsce | Kumite |
| Hania Kozak | Rudnik nad Sanem | ???? III miejsce | Kumite |
| Hania Kapusta | Rudnik nad Sanem | ???? III miejsce | Kata |
| Emilia Rataj | Rudnik nad Sanem | ???? III miejsce | Kata |
Sukcesy sportowe to jedno, ale trenerzy podkreślają coś znacznie ważniejszego – budowanie charakteru młodych ludzi. „Każdy start to dla nas cenna lekcja i krok naprzód. Gratulujemy medalistom, ale też tym, którzy tym razem musieli uznać wyższość rywali, zostawiając na macie serce” – czytamy w klubowym komunikacie.
Czytaj też kto wygrał gminny turniej halowej piłki nożnej w Sędziszowie Małopolskim
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy! OSU!
Zdjęcia: facebook.com/KarateKyokushinRopczyce
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze