awansowaly na mistrzostwa

Kasia i Gabrysia z Ropczyc awansowały na taneczne mistrzostwa świata

Dwie nastoletnie tancerki z Ropczyc już 30 czerwca wystąpią w mistrzostwach Europy, a jesienią w mistrzostwach świata. To efekt świetnego występu w mistrzostwach Polski, które odbyły się w podwarszawskim Raszynie, gdzie Katarzyna Borowska i Gabriela Róg wraz ze swoją grupą zajęły trzecie miejsce.

Kasia to uczennica ósmej klasy w Szkole Podstawowej nr 5 w Ropczycach, natomiast Gabrysia też jest ósmoklasistką, ale z ropczyckiej „Jedynki”. Swoją taneczną pasję realizują w Akademii Tańca Soul Dance w Dębicy. Na mistrzostwach Polski były częścią siedmioosobowej mini formacji juniorek, która zajęła trzecie miejsce w show dance. Co ciekawe, w składzie tej grupy jest także Karolina Olszewska, czyli zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji telewizyjnego programu You Can Dance – Nowa Generacja. Układ taneczny przygotował natomiast zespołowi choreograf z Los Angeles.

– Moja córka kilka lat trenowała akrobatykę, najpierw w Rzeszowie, potem w Ropczycach, ale trzy lata temu postawiła na taniec – mówi Sylwia Borowska, mama Katarzyny. Jak jednak dodaje pani Sylwia, akrobatyka jest też obecna w tym stylu tańca, który uprawia jej córka. Tancerki mają dwa razy w tygodniu ćwiczenia z akrobatyki, a to tylko jeden z elementów zajęć w akademii. W programie jest też m.in. balet, choreografia czy rozmaite warsztaty. To wszystko sprawia, że kilka razy w tygodniu trzeba jeździć do Dębicy na zajęcia. – Dziewczyny kochają taniec. Bardzo się cieszą, tym co robią – dodaje Sylwia Borowska.

Mini formacja z Kasią i Gabrysią w składzie 30 czerwca wystąpi na mistrzostwach Europy w Zakopanem. Na mistrzostwach świata dziewczęta pojadą natomiast w listopadzie. Odbędą się one prawdopodobnie w Niemczech.

FOTO: SOUL DANCE – Grupa, która w mistrzostwach Polski zajęła trzecie miejsce w show dance. Od lewej stoją: Amelia Szałęga, Emilia Bieszczad, Aleksandra Czuchra, Gabriela Róg, Karolina Olszewska, Katarzyna Borowska, Martyna Mroczka.