kantorówka

Z balkonu Kantorówki popłynęła muzyka 

WIELOPOLE SKRZYŃSKIE .Nietypowo obchodzona była tegoroczna Noc Muzeów w Kantorówce. Na balkonie tego budynku zorganizowano koncert. Idea takich muzycznych spotkań przypadła lokalnej publiczności do gustu i będą one organizowanie cyklicznie.

Pierwotnie z okazji Nocy Muzeów w sobotę, 14 maja, w Kantorówce miała zostać pokazana wystawa prac artystów związanych z Tadeuszem Kantorem. Niestety, jeden obraz, stanowiący ważną część kolekcji nie dotarł do Wielopola Skrzyńskiego na czas i plany trzeba było zmienić. Zupełnie spontanicznie zorganizowano więc koncert.

– Pomysł na koncerty na balkonie powstał już kilka miesięcy temu. Chciałam, żeby była to muzyka klasyczna, poezja śpiewana, jazz, blues bądź piosenka aktorska czy religijna. Jesteśmy przecież „starą plebanią”, a historia naszego muzeum zobowiązuje. Przyszedł w końcu dobry czas i odbył się pierwszy taki koncert – mówi Irena Walat, zastępca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, a zarazem kierownik Kantorówki.

Podczas pierwszego koncertu balkonowego wystąpiła Anna Gąsior, która grała na skrzypcach oraz klarnecista Dominik Gunia. Ze względu na maj, muzycy zaproponowali, że zagrają pieśni maryjne, dlatego na balkonie starej plebanii wybrzmiało m.in. „Ave Maria” Schuberta.

Koncerty na balkonie mają być organizowane raz w miesiącu w całym sezonie letnim.