karate-NET

Klub Karate Kyokushin Ropczyce zgarnia cztery medale w mistrzostwach Podkarpacia

Niespełna 18-letni Przemysław Antoszewski zdobył dwa złote medale w rozegranych w Mielcu mistrzostwach Podkarpacia. Miejsca na podium zajęli też Dominik Kuter i Martyna Cesarz.

Antoszewski był najlepszy zarówno w konkurencji kumite (walka z rywalem) i kata (walka z cieniem). Żeby sięgnąć po puchar w kumite musiał stoczyć cztery pojedynki. – Przemek to lider w naszym klubie. W Mielcu pokazał, że na Podkarpaciu trzeba się z nim liczyć – cieszy się Denis Kapusta, wiceprezes Klubu Karate Kyokushin z Ropczyc.

Młodszy o dwa lata Dominik Kuter zajął drugie miejsce w kat. kumite. Martyna Cesarz (również rocznik 2006) wywalczyła brązowy medal w kumite. Na czwartym miejscu, zarówno w kata, jak i w kumite, znalazła się Weronika Kosińska. Podopieczni trenerów Andrzeja Sochy i Wiesława Rojka zaznaczyli swoje umiejętności wśród mocnych konkurentów. Na zawody w Mielcu przyjechało około 400 zawodników z całego Podkarpacia.

News will be here

W KKK Ropczyce trenuje teraz około 60 osób. Działacze i trenerzy cieszą sie, że w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie wśród młodzieży uprawianiem sportu. – Mamy na zajęciach nawet 6-latków – zaznacza Kapusta.

Na wiosnę młodych zawodników z Ropczyc z pewnością zobaczymy w Podkarpackiej Lidze Dzieci. Działacze starają się stwarzać wszystkim w klubie nowe możliwości. Wkrótce trenować będzie można MMA, kick boxing i crossfit.