Olchowa-net

Olchovia Olchowa wycofuje się z rozgrywek. Zawodnicy wzmacniają inne kluby

W rundzie wiosennej w ligowych rozgrywkach nie zobaczymy Olchovii Olchowa. Klub wycofał swój zespół z rozgrywek A klasy.

Klub wysłał już w tej sprawie wiadomość do podokręgu Dębica. Związek czeka jeszcze na oficjalne pismo, ale jest ono tylko formalnością.

Olchowa powstała w 1997 roku. Do 2004 roku zespół występował w C klasie. Później, związek przeprowadził reformę, po której zlikwidowano tej szczebel rozgrywkowy i Olchowa występowała w B klasie. Z B do A klasy Olchowa awansowała w 2015 roku, a już dwa lata później świętowano awans do ligi okręgowej.

Zespół spadł z „okręgówki” w 2021 roku. Jesienią ubiegłego roku, grając już w A klasie drużyna z gminy Iwierzyce wywalczyło tylko punkt. Od kilku lat problemem był dopływ młodych wychowanków. Kadra opierała się głównie na zawodnikach spoza Olchowej.

Olchowa rozegrała 50 procent spotkań całego sezonu, więc, zgodnie z regulaminem, jej wyniki z jesieni nie będą anulowane. Wszystkie mecze z rundy wiosennej będą zaś weryfikowane jako walkowery na korzyść kolejnych rywali.

Zawodnicy Olchowej mogą teraz wzmocnić kluby z okolicy.