szpital sedziszow malopolski dariusz kielek

Szpital w Sędziszowie z ogniskiem koronawirusa

Jak na razie zakażonych jest 19 osób, ale nie wykluczają więcej. Na oddziale neurologii sędziszowskiego szpitala powiatowego zostało wykryte ognisko koronawirusa. Zakażeni są zarówno pacjenci, jak i personel, a cały oddział został zamknięty.

Jak poinformowali starosta oraz szef powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej wśród osób u których wykryto obecność SARS-COV2 znajduje się 8 pacjentów oddziału neurologii i 11 przedstawicieli tamtejszego personelu.

Wczoraj od wszystkich pacjentów oddziału neurologii i personelu, który tam pracował zostały pobrane próbki. W nocy otrzymaliśmy wyniki – tłumaczy starosta ropczycko-sędziszowski, Witold Darłak.

Jak dodał włodarz urzędu, neurologia w Sędziszowie została zamknięta, a pacjenci u których wykryto koronawirusa zostali przetransportowani do innych lecznic w regionie.

Jedna osoba zażyczyła sobie, że odbędzie izolację w domu. Jej stan pozwala na to, by ten pacjent został wypisany spod opieki oddziału neurologii i po uzgodnieniu z lekarzami oraz sanepidem może taką izolację przejść w domu – objaśnia Darłak.

Jak czują się zakażeni?

U dwóch pacjentów były lekkie duszności i stany gorączkowe. Ale żaden z nich nie wymaga podłączenia do respiratora oraz dodatkowych działań, których my nie moglibyśmy wykonać – tłumaczy starosta.

Podkreślił też, że chwili obecnej na oddziale neurologii nie ma pacjentów z pozytywnym wynikiem.

Oni wszyscy zostali przewiezieni do innych szpitali. U nas zostali tylko pacjenci z wynikiem ujemnym – przekonuje Darłak.

Z kolei Adam Pachilta, dyrektor ZOZ wyjaśniał na zwołanej o godzinie 13 konferencji prasowej, że na ten moment pozostałe oddziały sędziszowskiego szpitala działają normalnie. Władze powiatu oraz lokalnej służby zdrowia nie wykluczają jednak, że zakażeń może być więcej. Jak wyliczał starosta, dzisiaj zostało pobranych 145 wymazów od pacjentów i personelu działającego w szpitalu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Na jutro mamy uzgodnione dwa zespoły wymazowe z Rzeszowa i będziemy robić około 100 badań osób z kontaktu osób ze szpitala. W momencie, kiedy będziemy mieli wyniki tej setki, to już będziemy mogli mówić, czy to źródło epidemii się nam rozszerza, czy zostało opanowane – tłumaczył z kolei Pachlita.

Ponadto, za sprawą wykrycia ogniska na oddziale neurologii kwarantanną na chwilę obecną zostało objętych 415 osób z powiatu.

Do sprawy wrócimy w kolejnym wydaniu tygodnika Reporter Gazeta.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

cztery × 3 =