DSC_8102

Moskal zawieszony w PiS

Kazimierz Moskal, poseł Prawa i Sprawiedliwości z naszego powiatu został zawieszony w prawach członka partii. To pokłosie nocnego głosowania ustawy o ochronie praw zwierząt.

O zawieszeniu Moskala w prawach członka PiS, poinformował kilka godzin temu na swoim Twitterze, szef Komitetu Wykonawczego tej partii, Krzysztof Sobolewski. Podkreślił, że zawieszenie Moskala wynika z decyzji prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Moskal tym samym dołączył do 14 innych zawieszonych członków PiS, którzy w nocnym głosowaniu w sejmie opowiedzieli się przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt forsowanym przez partię rządzącą. Nowe prawo zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zabronienie występowania zwierząt w cyrkach, czy też zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi. Ustawa zawęża też możliwość uboju rytualnego: ma być on możliwy tylko dla potrzeb krajowych związków wyznaniowych

Próbowaliśmy uzyskać komentarz Kazimierza Moskala do tej sprawy. Do chwili opublikowania tego artykułu nie odbierał on jednak telefonu.

Do tematu wrócimy w najbliższym numerze Reportera (24 października).Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4 × 2 =