podlasek_wypadek1 male

W wypadku w Olchowej zginąl Maciej Mussur, nasz redakcyjny kolega

 

OLCHOWA W piątek, 19 lipca około 11:00 w zderzeniu motocykla i toyoty yaris zginął Maciej Mussur z Ropczyc. Kierował motocyklem. Od lat współpracował z nasza redakcją, był autorem informacji i zdjęć sportowych.

 

Na razie policja i prokuratura nie podają wstępnych ustaleń dotyczących przebiegu wypadku. Wiadomo jedynie, że do zderzenia doszło na drodze E40 w Olchowej na wysokości stacji paliw BP. Według informacji uzyskanych w miejscowym pogotowiu, śmierć Maćka stwierdził przybyły na miejsce lekarz. Pasażerka motocykla, mieszkanka gminy Ostrów, została przewieziona do szpitala. Nie ma informacji, które by wskazywały na stan zagrożenia jej życia. Była przytomna zarówno po wypadku jak i w czasie, kiedy zabierało ją pogotowie.

Pierwszej pomocy Maciejowi i jego pasażerce udzielała mieszkanka domu, który znajduje się obok miejsca wypadku. Maciej najprawdopodobniej był przytomny, świadkowie mówią o tym, że miał otwarte oczy i nie miał też widocznych obrażeń zewnętrznych.

Z naszych na razie niepotwierdzonych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej Maciej jechał drogą E40 od strony Rzeszowa. Toyota, którą kierował 71-letni mieszkaniec Gminy Sędziszów Małopolski najprawdopodobniej włączała się do ruchu z bocznego wjazdu do posesji. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doszło do zderzenia.

W tej chwili w miejscu wypadku pracują policyjni technicy. Jak informuje Dariusz Brzykowski, szef ropczyckiej Prokuratury Rejonowej, na miejsce udał się też prokurator.

Maciej Mussur był jednym z najaktywniejszych mieszkańców Ropczyc młodego pokolenia. Pozytywnie nastawiony do życia, uśmiechnięty, gotowy pomagać, świetny organizator z głową pełną pomysłów. Miał szerokie zainteresowania. Motocykle były jedną z jego pasji. Współorganizował forum podkarpackich motocyklistów podkarpackie2oo.pl, był inicjatorem spotkań i akcji, również tych charytatywnych. Był też jednym z najaktywniejszych moderatorów tego forum. Zapalony podróżnik. W drogę wyruszał nie tylko na motocyklu,ale też pieszo lub rowerem eksplorował okolicę oraz Bieszczady, gdzie mieszka część jego rodziny. Maciek napisał kiedyś „jakbym zginął na moto, to pamiętaj, zgiąłem robiąc to co kocham”, do swoich forumowych kolegów.

Współpracował tworząc stronę klubu siatkarskiego Błękitni. Z pasją fotografował zarówno wydarzenia sportowe, głównie mecze siatkarskie jak i przyrodę.

Powiat stracił wyjątkowego młodego człowieka. W imieniu redakcji składamy najszczersze kondolencje rodzicom Maćka i jego bratu a także wszystkim innym, dla których był tak ważną częścią życia.

Trudno wyrazić w słowach smutek.

najBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

seventeen + 8 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!