nowy10_5latteatr

Koncertowy jubileusz Licealnego Teatru Muzycznego – galeria ZDJĘĆ

FOTO: W.NAJA

 


SĘDZISZÓW MŁP.♦ W niedzielę publiczność wysłuchała dwóch jubileuszowych koncertów Licealnego Teatru Muzycznego, działającego od 5 lat przy sędziszowskim LO. Przypomnieliśmy sobie nie tylko najciekawsze utwory muzyczne, na scenie nie zabrakło również barwnych układów tanecznych a wszystkiemu towarzyszyły klipy video przypominające 4 przedstawienia, które teatr przygotował do tej pory: Upiór w operze, Odnaleźć świt, Dzwonnik z Notre Dame i Nędznicy.

Koncert przyniósł wykonawcom nowe wyzwania. – Na pewno było dużo trudniej, ze względu na orkiestrę, która grała na żywo. Zespół jest z Rzeszowa, nie mogli przyjechać na każdą próbę i przez pierwszy miesiąc ćwiczyliśmy tylko z podkładami. W momencie kiedy przyjechała orkiestra musieliśmy to wszystko zgrać i wiele elementów dopracować – wyjaśnia Magdalena Białorudzka.

Ta absolwentka sędziszowskiego liceum i wokalistka koordynowała przygotowania od strony muzycznej. Sama również wykonała jeden z utworów a kolegów wspierała w chórkach.
Podczas koncertu pojawił się też utwór nie znany dotąd publiczności sędziszowskiej. – Piosenka finałowa Jeszcze dzień, jest z musicalu, który wystawialiśmy, ale nie było jej w naszym przedstawieniu natomiast wykonaliśmy ją podczas koncertu. Z kolei utwór Orbita serc, który śpiewał Dawid Szpara, tym razem wykonał Mateusz Pająk – wyjaśnia Magdalena.

Twórcy Licealnego Teatru Muzycznego przyzwyczaili już do ambitnych wykonań wokalnych, pięknych aranżacji muzycznych, ale też ciekawych aranżacji. Forma koncertu spowodowała, że tym razem scenografię ograniczono, nie zabrakło jednak kostiumów oraz teatralnej charakteryzacji aktorów i wokalistów zarazem. W koncercie przypomnieliśmy sobie również najpiękniejsze układy choreograficzne.
Podczas koncertu nie zabrakło małych potknięć konferansjerskich, które dzięki humorowi prowadzących przydały jubileuszowi sympatycznego klimatu.

Wykonawców nie zawiodła publiczność, która nagradzała gromkimi brawami poszczególne wykonania a na koniec nagrodziła młodzież owacją na stojąco. Prawdopodobnie długo wyczekiwana dobra pogoda spowodowała tylko, że sala sędziszowskiego Domu Kultury nie wypełniła się w całości.

W finale koncertu młodzieży a także opiekunom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali teatr na przestrzeni pięciu lat jego istnienia ale też przed koncertem jubileuszowym dziękowała Lucyna Doroba, dyrektor sędziszowskiego LO. Podkreślała, że choć wielu z wykonawców skończyło szkołę i dzisiaj mają już swoje sprawy, to wzięli udział w przygotowaniach i koncercie.

Młodzieży i opiekunom gratulował również burmistrz Kazimierz Kiełb, który przekazał wykonawcom kosz ze słodyczami a wcześniej podkreślał piękno koncertu który wysłuchał cytując między innymi słowa Goethego „Chwilo trwaj”.

 

red

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

ten + eleven =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów