nowy9_festiwalgnojnica

Warsztaty skrzypków rozpoczęły Festiwal Galicja – galeria ZDJĘĆ

FOTO: W.NAJA

 

GNOJNICA DOLNA♦ Od warsztatów skrzypcowych w Wiejskim Centrum Kultury w Gnojnicy Dolnej rozpoczął się Festiwal Galicja. W warsztatach charakterystycznych melodii ludowych uczył uczestników Jan Marek. O tym ponad 90 – letnim skrzypku z Kamionki mówi się, że jest żywą skarbnicą miejscowego folkloru. Warsztaty koordynował Witold Broda, współzałożyciel Kapeli Brodów, która wykonuje utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej. Uczestniczyła w nich również skrzypaczka Danuta Sąsiadek z Ropczyc.

W programie na piątek były też warsztaty dla dzieci z robienia masek i warsztaty taneczne. Na popołudnie i wieczór zaplanowano koncerty. Kwadrans przed siedemnastą w kaplicy zaplanowano koncert Wielkopostnych Pieśni z Piątkowej a o 20:00 koncert w sali WCK. Koncerty połączone z potańcówkami są przewidziane również w sobotę i niedzielę. Poza tym w ramach Festiwalu Galicja przewidziano pokaz filmów, otwarcie wystawy. Szczegółowy program festiwalu, który powinien przypaść do gustu wszystkim miłośnikom folkloru można znaleźć poniżej.

naj

Program Festiwalu Galicja, Gnojnica 2012

PIĄTEK – 6 lipca 2012

10.00 – 13.30 Warsztaty skrzypcowe – WCK w Gnojnicy Dolnej
prowadzi Jan Marek- prym, Danuta Sąsiadek – sekund, pomaga Witold Broda

12.00 Warsztaty dla dzieci na stadionie (robienie masek).

13.30-15.00 Warsztaty taneczne – WCK w Gnojnicy Dolnej. Prowadzą tancerze z Gnojnicy Woli oraz pani Iwona Furmańczyk z Fundacji Korzenie.

15.00-17.00 Obiad – WCK w Gnojnicy Dolnej – gotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

16.00 Koncert w Kaplicy / Wielkopostne Pieśni z Piątkowej
muzycy, śpiewacy, skrzypce, kontrabas, cymbały.

20.00 Koncert – WCK w Gnojnicy Dolnej Grają:
– Stanisław i Szymon Tadla – cymbaliści, rzeszowskie
– Antoni Pilch, Dwór na Wysokiej – pieśni Słonne

SOBOTA – 7 lipca 2012

10.00-13.30 Warsztaty skrzypcowe – WCK w Gnojnicy Dolnej. Jan Marek, Danuta Sąsiadek, pomaga Witold Broda

12.00 Warsztaty Taneczne dla dzieci na stadionie

13.30-15.00 Warsztaty tańców tradycyjnych – WCK w Gnojnicy Dolnej. Prowadzą mieszkańcy Gnojnicy i okolic oraz pani Iwona Furmańczyk z Fundacji Korzenie.

18.00 -Wernisaż wystaw fotograficznych Andrzeja Bieńkowskiego Ostatni wiejscy muzykanci oraz z archiwum Muzyki Odnalezionej Migawki z wesela (przed budynkiem)
– Pokazy filmów Andrzeja Bieńkowskiego i Witolda Brody / Rzeszowscy muzykanci

20.00 Koncerty, potańcówki – WCK w Gnojnicy Dolnej. Pragnienie gaszą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Grają:
– Kapela z Gnojnicy
– Jan Marek i Danuta Sąsiadek
– Jarosław Dżazband
– Młoda Harta
– Kapela Kocirba

NIEDZIELA – 8 lipca 2012

Koncert w kościele w Górze Ropczyckiej po sumie (suma rozpoczyna się o godz. 11:00),
Koncert grupy śpiewaczej z Wiązownicy, Spotkanie z Bartoszem Gałązką – zbieraczem i wydawcą pieśni z terenów obecnego Podkarpacia – spotkanie odbędzie się w WCK w Gnojnicy Dolnej.

17.00 Pokaz filmów Andrzeja Bieńkowskiego i Witolda Brody (powtórka)

19.00 Koncerty-potańcówki
– Kapela Kurasiów
– Władysław Wojtyna – cymbały
– Kapela Bachórzanie
– Kapela z Gnojnicy
– Kapela Brodów

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

ten + 14 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!