nowy7_slimak

Inwazja – ślimaki pożerają warzywa

Ślimaki bezskorupowe są zmorą rolników i działkowców. Pojawiają się przede wszystkim w zacienionych i wilgotnych miejscach na działce i w ogrodzie. Najaktywniejsze są rano i wieczorem, gdy pojawia się rosa, oraz podczas pochmurnej i deszczowej pogody. FOTO: K.LIS

 

CAŁY POWIAT♦ Rolnicy i działkowcy z naszego powiatu coraz częściej narzekają na ślimaki bezskorupowe, które niszczą działki i uprawy rolne. Mięczaki rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie, a rolnikom brakuje pomysłów na to, jak je zwalczać.

Janina ze Skrzyszowa mówi, że nie ma dnia, by nie natknęła się w warzywniaku na ślimaki, które żerują w warzywach. – One są po prostu szkaradne, każdego dnia zbieram je do wiaderka i staram się je unieszkodliwić, ale to jest jak walka z wiatrakami, bo codziennie mam wrażenie, że jest ich coraz więcej – załamuje ręce kobieta. Ewa z Kawęczyna też narzeka na plagę ślimaków. Jak mówi zżerają
w ogrodzie dosłownie wszytko. – Ostatnio posadziłam sobie w ogródku bazylię. Na drugi dzień zastałam już same gałązki bez liści. Jak tak dalej będzie, to w ogóle przestanę cokolwiek sadzić, bo te bestie wszystko zjedzą – kręci głową. Bogusław z Sędziszowa wspomina, że ślimaki u niego na działce pojawiły się kilka lat temu. Wtedy nie stanowiły jeszcze problemu. (…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety.

lika

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

four × 1 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!