the-three-magi-160632_1280

Trzej Królowie kolejny raz pojawią się w Sędziszowie i Wielopolu

W sobotę, 6 stycznia, przez Sędziszów Małopolski jak co roku przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Uroczystości związane z obchodami ich święta rozpoczną się o 10:30 mszą świętą w kościele farnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Po mszy nastąpi przemarsz Orszaku Trzech Króli ulicami miasta, jego uczestnicy udadzą się do sędziszowskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus, następnie będą wspólnie kolędować razem z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Rochy. Podczas tego wydarzenia odbędzie się także konkurs na najpiękniejszy strój. Będzie on podzielony na dwie kategorie: dorosłych i osoby niepełnoletnie. Aby się do niego zgłosić trzeba będzie przesłać zdjęcie, w którym uczestnik wystąpił podczas Orszaku Trzech Króli. Więcej szczegółów na ten temat jest dostępnych na stronie internetowej www.mgoks.pl.

Również w sobotę, ulicami Wielopola Skrzyńskiego przejdzie orszak Trzech Króli. Początek o godz. 12:15 w kościele. Program przewiduje odmówienie modlitwy Anioł Pański, następnie przejście korowodu po centrum miejscowości, złożenie przez Trzech Króli pokłonu Dzieciątku Jezus, polonez w wykonaniu zespołu Wielopolanie, wręczenie orszakowych podziękowań. Na zakończenie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Akord. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji Orszaku Trzech Króli. Na trasie orszaku będą odgrywane scenki. W tym roku zaprezentują je Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Brzezin (scena „Gospoda”), Dziewczęca Służba Maryjna z Wielopola Skrzyńskiego („Brama Anielska”), Szkoła Podstawowa w Gliniku („Pasterze”), Szkoła Podstawowa w Broniszowie („Walka dobra ze złem”) i Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej („Przygotowanie Szopki”).