glowne pierogi kozodrza

Leśne smakołyki na pikniku w Kozodrzy

Dwa tysiące pierogów w kilku smakach przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozodrzy na piknik „Dzień pieroga z lasem”. Imprezę zorganizowano w niedzielę, 17 września.

Odbywający się na placu koło domu ludowego festyn cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Byli oni częstowani pierogami z owocami leśnymi, a także nadziewanymi z mięsem z jelenia, z sarny, dzika oraz kapustą z grzybami czy serem i ziemniakami. Panie z KGW serwowały też bigos z dziczyzną i wypieki.

Podczas pikniku czas zgromadzonym uprzyjemniały występy artystyczne. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos”. Dzieci bawiły się na dmuchańcach, a także podczas zorganizowanych specjalnie dla nich zajęć z animatorem. Było także stoisko Lasów Państwowych, na którym można było się dowiedzieć ciekawostek m.in. o żywności pochodzącej z lasu. Wieczorem rozpoczęła sią natomiast zabawa taneczna z zespołem „Expert Music”.

News will be here

Niedzielna impreza odbyła się dzięki temu, że panie z koła gospodyń zgłosiły się do konkursu Lasów Państwowych „Natura od kuchni”. Wniosek z Kozodrzy został zaakceptowany i uzyskał dofinansowanie.