Plakat-dla-Miasta-i-Gminy-Ropczyce-2_page-0001-724×1024

Będzie można zrobić sobie darmowe badania

W dniach od 26 września do 1 października, w różnych miejscach gminy Ropczyce, będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40 Plus.

Uprawnione będą do tego osoby, od których ostatnich badań minął co najmniej rok, które mają powyżej 40 lat. Zapisać się można dzwoniąc na numer 517 194 743. Następnie należy przyjść w umówionym dniu w dane miejsce z dowodem osobistym i próbką moczu. Punkty, w których będzie można je wykonać znajdują się na parkingach przy różnych placówkach w miejscowościach w gminie. Na badanie należy przyjść na czczo. Organizatorami tych wydarzeń są burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak i Centrum Medyczne Medyk.

Badania krwi, moczu i nie tylko

Wśród badań, które będzie można wykonać są badania krwi, takie jak morfologia, sprawdzenie poziomu stężenia cholesterolu, glukozy, kreatyniny i kwasu moczowego AIAT, AspAT i GGTP. Będzie tez możliwość zrobienia badania ogólnego moczu, pomiaru ciśnienia tętniczego, masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie, obliczenie wskaźnika masy ciała BMI i badanie antygenu swoistego dla prostaty całkowitego, a także krwi utajonej w kale metodą immunochemiczną.

Badania w 6 miejscach, w 6 różnych dniach

Pierwszym dniem, w którym będzie można wykonać badania to 26 wrzesień, w Niedźwiadzie na parkingu przy tamtejszym Domu Kultury. Następnego dnia będzie można zrobić badania przy Domu Kultury w Gnojnicy. 28 września zaś miejscem, w którym będą przeprowadzane badania to parking przy Domu Kultury w Ropczycach-Witkowicach. Badania w Brzezówce będzie można zrobić 29 września, przy tamtejszym Domu Kultury. W ostatnich dwóch dniach możliwość ich wykonania będzie w Ropczycach- 30 września przy Szkole Podstawowej numer  5, na osiedlu Świętej Barbary, a 1 października, na parkingu obok Urzędu Miasta. Badania będzie można wykonywać od godziny 6 do 10, z wyjątkiem dwóch ostatnich dni, kiedy możliwość ich zrobienia będzie do 10:30.

foto:http://ropczyce.eu/