Obraz1

Kaskada świętowała 35-lecie istnienia

Kaskada Ostrów-Kamionka w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia klubu. W niedzielę 9 lipca na „Arenie Tuszymka” w Kamionce pojawiło się wielu znamienitych gości, którzy brali udział w hucznych obchodach.

Działacze Kaskady Ostrów-Kamionka na czele z prezesem Arkadiuszem Fornkiem przygotowali dla przybyłych gości liczne atrakcje. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się około godziny 15:00, kiedy na scenie pojawiły się utalentowane grupy młodzieży. Próbkę swoich umiejętności dały między innymi przedstawicielki grupy Akrobatyka Ropczyce. Po wstępie w postaci występów uhonorowani zostali prawie wszyscy ludzie związani z klubem. Najpierw puchar za mistrzostwo A klasy odebrała z rąk prezesa podokręgu Dębica – Wiesława Lady, drużyna seniorów.

Na scenie pojawiały się wszystkie drużyny Kaskady, począwszy od najstarszych, skończywszy na najmłodszych. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz stowarzyszenie Ludowych Zespołów Sportowych wyróżniło wszystkich, którzy przez lata stanowili o funkcjonowaniu klubu.

Specjalne nagrody działaczom wręczali różni zaproszeni goście tacy jak np. poseł Kazimierz Moskal, wójt gminy Ostrów Grzegorz Ożóg czy przewodniczący komisji ds. licencji podokręgu piłki nożnej w Dębicy – Tadeusz Lis. Złożone zostały podziękowania dla wspierających, którzy od lat pomagają w funkcjonowaniu klubu na piłkarskich mapach. – Organizacja takiej imprezy nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie podmiotów wspierających.

Główne podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy Ostrów z panem wójtem Grzegorzem Ożóg na czele. – mówi Paweł Dziewit, koordynator drużyn młodzieżowych Kaskady Ostrów-Kamionka. Klub nie zapomniał również o odznaczeniu zawodników, którzy zapisali się na kartach historii. Za zdobycie tytułu króla strzelców A klasy odznaczony został Michał Fornek, a Witold Banaś został doceniony za rozegranie powyżej 500 meczów ligowych w barwach ekipy z gminy Ostrów.

Docenieni zostali również zawodnicy, którzy założyli klub w 1988 roku, i oni również otrzymali specjalne odznaczenia. – Przygotowując ten jubileusz chcieliśmy aby wszyscy, którzy przez te wszystkie lata reprezentowali nasze barwy zostali wyróżnieni.

Na scenie mogliśmy zobaczyć kilka pokoleń Kaskady, od najstarszych założycieli klubu, aż po najmłodszych, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze piłkarskie kroki. To jest według mnie w tym wszystkim najpiękniejsze – dodaje działacz Kaskady.

Po oficjalnej części show skradli najmłodsi, którzy chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. Imprezę zamknęła zabawa taneczna. – Cieszymy się, że pogoda pozwoliła na huczne przeprowadzenie tego jubileuszu. Frekwencja była nawet większa niż się spodziewaliśmy. Zarówno dzieci jak i ich rodzice wracali do domu zadowoleni, a to daje dodatkową motywację do dalszego działania. – podkreśla Paweł Dziewit.