Plakat Odkrywając piękno

Wernisaż „Odkrywając piękno…” w PCEK Ropczyce

„Odkrywając piękno” – to tytuł wystawy zbiorowej, którą od poniedziałku, 22 maja, będzie można oglądać w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Jej autorkami jest dziewięć pań z Klubu Seniora w Sędziszowie Małopolskim, a także ich instruktorka Maria Grodecka.

Od trzech lat w sędziszowskiej placówce organizowane są warsztaty malarskie, podczas których seniorzy mają okazję rozwijać swoje zapomniane, odłożone na później lub nieoczekiwane odkryte pasje i talenty. To właśnie dzięki tym zajęciom powstało kilkadziesiąt obrazów, z których utworzona zostanie ekspozycja „Odkrywając piękno…”. Na wystawie pojawią się prace Janiny Baranowskiej-Czerwińskiej, Małgorzaty Domańskiej, Danuty Gątarskiej, Janiny Grobelnej, Teresy Matuszny, Wiesławy Maroń, Czesławy Ochał, Lidii Szewczyk i Józefy Terleckiej oraz ich instruktorki Marii Grodeckiej.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 17:00 w poniedziałek, 22 maja. W programie imprezy jest m.in. prezentacja wystawy i artystek, zabawa-niespodzianka dla gości, spotkanie okolicznościowe. Ekspozycję będzie można oglądać do końca sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.

News will be here