zuzia 1

Zuzia potwierdza nieprzeciętny talent

Młoda zawodniczka Fali Ropczyce Zuzanna Urbanek znów błysnęła talentem. Podczas zimowych mistrzostw Podkarpacia w pływaniu zdobyła sześć medali: cztery złote i dwa srebrne. W kategorii trzynastolatków ustanowiła rekord okręgu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 0.31.77. Na podium stanęła również jej klubowa koleżanka Oliwia Franczyk, która zajęła drugie miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Prócz wymienionych dziewczyn barwy ropczyckiej Fali na mistrzostwach reprezentowali Izabela Stawarz, Zuzanna Ziobro, Alicja Jasek, Andżelika Totoń, Kamila Panek, Anastazja Rachwał, Bartosz Kipa, Patryk Skóra i Miłosz Surman. W klasyfikacji medalowej ekipa z Ropczyc uplasowała się na dziesiątej pozycji. W zawodach, które odbyły się w Dębicy, startowało łącznie 287 pływaczek i pływaków z 29 klubów z Podkarpacia, ale też z Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Puław, Kalisza, a nawet Bratysławy.