kolarz

W piątek 1 lipca wyścig. Będą utrudnienia w ruchu

Kolarze rywalizujący w 33. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim przejadą w piątek, 1 lipca, po drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kibice będą mieli frajdę obserwować zmagania cyklistów, natomiast kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Foto. J. Stróźik

Przez nasz powiat poprowadzony jest fragment czwartego etapu z Mielca do Tarnobrzega. Peleton do powiatu ropczycko-sędziszowskiego wjedzie drogą wojewódzką w Woli Ocieckiej. Będzie to około godz. 13:40, natomiast ruch ma być zamykany około pół godziny przed przyjazdem kolumny wyścigu. To oznacza, że w naszym powiecie utrudnienia dla kierowców mogą się pojawić już około godz. 13:10.

Z Woli Ocieckiej kolarze będą jechać drogą wojewódzką poprzez Ociekę i Ostrów aż do Ropczyc. Przejadą przez centrum miasta, wjadą na drogę krajową 94, po czym skręcą w ulicę Sucharskiego. Później ul. Kolonia dojadą Sędziszowa Małopolskiego, gdzie z ul. Wspólnej skręcą na Fabryczną, a następnie na ul. 3 Maja. Wjeżdżając do Rynku będą walczyć na zlokalizowanym tam lotnym finiszu. Po przejechaniu Rynku zawodnicy skręcą w ul. Kolejową, potem w Armii Krajowej, z której skręcą na estakadę. Po przejechaniu nią na drugą stronę torów skierują się ul. Konopnickiej w kierunku osiedla Wolica Piaskowa. Stamtąd skręcą w kierunku osiedla Wolica Ługowa, dojadą do ronda, poprzez które wjadą na drogę wojewódzką i nią, w Czarnej Sędziszowskiej, wyjadą z naszego powiatu. Będzie to około godz. 14:40.

Trasę wyścigu będą zabezpieczali policjanci, strażacy i służby organizatora wyścigu. Po przejechaniu peletonu, ruch kołowy zostanie przywrócony.

Foto: pxhere.com