nr 18

Nowy Reporter. Włam i natychmiastowy areszt i pijany rowerzysta z marihuaną.

Mamy czwartek, na sklepowych półkach czeka więc już na Was nowy Reporter. O czym przeczytacie w najświeższym wydaniu?

Szybki włam. I szybki areszt

Laptop i… pompa hydroforowa padły łupem dwójki złodziei z Ropczyc, którzy w zeszłym tygodniu postanowili włamać się i okraść jeden z garaży. 26 i 29 latek nie rozkoszowali się zbyt długo owocami swojego przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia zostali bowiem ujęci przez policję. W ręce funkcjonariuszy wpadła też znajoma złodziei, która miała sprzedać skradziony towar.

Pedałował z marihuaną

To była pozornie zwyczajna sytuacja. Patrolując ulicę Robotniczą w Ropczycach policjanci zauważyli, że podróżujący tam rowerzysta jedzie przez drogę w środku nocy bez jakiegokolwiek oświetlenia. Funkcjonariusze postanowili więc podjąć kontrolę. Okazało się, że 36-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Do tego zachowywał się dziwnie, był zdenerwowany. Dlaczego? Policjanci znaleźli u niego marihuanę.

Rusza remont w centrum miasta. Kiedy zaczną się blokady i korki?

Będzie m.in. nowy asfalt, czy wymiana chodników. W Ropczycach ruszają prace przy rewitalizacji trzech ulicy znajdujących się w ścisłym centrum miasta. Znajdują się przy nich sklepy i inne lokale usługowe do których codziennie zjeżdżają mieszkańcy okolicy. I na razie zjeżdżać mogą, bo póki co, roboty nie obejmują głównych dróg. Ale w urzędzie miejskim nie pozostawiają wątpliwości, że im bliżej wakacji, tym bardziej trzeba będzie liczyć się z nieprzejezdnymi ulicami i brakiem możliwości zaparkowania.

W nowym wydaniu piszemy także o kolejnym bloku w Ropczycach, który lada moment zacznie się budować. Wracamy też do opisywanej tydzień temu sprawy włamania w Brzezinach, gdzie śledczy mają nowe ustalenia. Sprawdzamy również, czy w Wielopolu będą podwyżki za śmieci. W sporcie przyglądamy się np. dobrą passą Progresu Kawęczyn

Reportera w niższej cenie możecie też kupić w formie e-wydania. Wystarczy wejść TUTAJ