Borek-NET

Borkovia Borek Wielki. Trener Marcin Drozd marzy o zgrywaniu drużyny i zmienia bramkarza

Damian Felon sprawdził się w roli bramkarza w meczach kontrolnych to najpewniej on zastąpi Jakuba Kumana, który strzegł bramki Borkovii w rundzie jesiennej. Kadra poszerzyła sie o nowych graczy.

Borkovia jesienią zdobyła tylko trzy punkty, ale patrząc choćby na liczbę wzmocnień można mieć nadzieję, że wiosna będzie zdecydowanie lepsza. Doszło aż 6 pomocników. – Znowu zmieniamy skład i znowu trzeba czasu na zgranie. Marzy mi się taki rok, w którym moglibyśmy mieć stabilną kadrę. Chcemy teraz utrzymać w drużynie wszystkich ludzi na kolejny sezon – zapowiada Marcin Drozd, trener Borkovii. – Żeby coś dobrze „hulało” musi być stabilizacja – dodaje popularny „Szpila”.

Szkoleniowiec drużyny z Borku Wielkiego jest zmuszony do zmiany na pozycji bramkarza, ale będzie miał mocniejszą linię pomocy. Spore nadzieje wiązane są m.in. z Arkiem Piotrkowskim, byłym graczem Olchowej.

News will be here

Borkovia zimą rozegrała niemałą liczbę meczów kontrolnych. Większość przegrała. Ostatnio uległa 2:5 Weryniance, ekipie z kolbuszowskiej B klasy. Wcześniej jednak zdołała zremisować 4:4 z A-klasową Barką Breń Osuchowski. – Budujemy zespół na kolejny sezon. Najbliższa runda ma temu służyć, nawet kosztem słabszych wyników na wiosnę – opisuje Drozd. – Cieszę sie, że będziemy mieć mocniejszy środek pola – mówi popularny „Szpila”, który sam nie garnie się do powrotu na boisko, ale nie wyklucza go w nowym sezonie. – Skończyłem już 40 lat, zdrowie już nie to, ale może jeszcze kopnę. Teraz takie czasy, że szybciej „wypalają” się 20-latkowie niż ci starsi – podsumowuje Drozd.

Zmiany kadrowe w Borkovii

Przybyli: pomocnik Mikołaj Kowalik (przerwa, kiedyś Raków Częstochowa), pomocnik Arkadiusz Piotrowski (Olchowa), pomocnik Krzysztof Pipała (niezrzeszony), pomocnik Mateusz Gajdek (niezarejestrowany), napastnik Patryk Wójcik, napastnik Tomasz Wójcik (powroty po przerwie).

Ubyli: pomocnik Konrad Siwiec (przerwał treningi).