
[caption id="attachment_446" align="alignnone" width="300"]
ROPCZYCE♦ Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej po powodzi liczy straty, przywraca sprzęt do gotowości bojowej realizuje i nadal pomaga osobom poszkodowanym w powodzi.
Codziennie do tej pory w terenie pracowało około 80 strażaków spoza terenu powiatu, wspierane nadal przez strażaków zawodowych i ochotników z terenu powiatu.
- W główniej mierze zadania dotyczyły pompowań wody z piwnic i ze studni. Do tej pory było ich już 906. Działania polegały również na pomocy w uporządkowaniu piwnic w budynkach administracyjnych i innych, w których znajdowały się archiwa oraz pomoc osobom w usuwaniu wszelkich skutków powodzi. Tym, którzy sami nie mogli sobie poradzić ze względu na wiek, chorobę czy inwalidztwo. W sumie takich interwencji było 186 – wylicza Jacek Róg, komendant KP PSP w Ropczycach.(...) Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety
kbr
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie