Reklama

Kto zniszczył ratusz w Sędziszowie?

19/01/2022 08:09

SĘDZISZÓW MŁP. „COVID 19 KŁAMSTWO”, „CZWARTA SZPRYCA”, „WSTYDZI SIĘ WAS KRAJ”, „J***Ć PIS”. To tylko niektóre napisy, jakie przez nieznanego na razie sprawcę, bądź sprawców zostały wypisane na murach całego sędziszowskiego ratusza. - Jestem załamany. Tak zniszczony ratusz był chyba tylko wtedy, kiedy były działania wojenne – mówi burmistrz.

Napisy zostały zauważone dzisiaj rano. Ich autor, bądź autorzy wypisali je na wszystkich zewnętrznych ścianach magistratu. - Pierwszy zbeszczeszczony ratusz zauważył sekretarz – relacjonuje nam burmistrz Sędziszowa, Bogusław Kmieć. Jak dodaje, sprawa została zgłoszona na policję, w tym momencie technicy prowadzą już czynności przy malunkach. - Jest również przejmowany materiał z monitoringu. Kamery przemysłowe są zamontowane na całym ratuszu. Mam nadzieję, że one wszystkie były sprawne – dodaje burmistrz. Tłumaczy też, że na rynku zamontowana jest także kamera prowadząca całodobową transmisję online, a także obrotowa kamera przy budynku Warmetu.

- Jestem załamany, że do czegoś takiego doszło – przyznaje nam Kmieć. - Z tego co możemy się domyślać jest to akcja przeciwników szczepień, przynajmniej to wynika z zamieszczonych tam haseł. To jest kolejna fala nienawiści, która dotknęła Sędziszów w taki sposób, chyba pierwszy raz w historii – komentuje szef urzędu. Przyznaje, że po wojnie nie zdarzyło się, aby ratusz w Sędziszowie został zniszczony w takim stopniu. - To jest przerażające, przykre i smutne – kończy burmistrz.

Kmieć zapowiada, że najprawdopodobniej gmina wyznaczy nagrodę za pomoc w wskazaniu sprawcy, bądź sprawców wymalowania ratusza.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo reportergazeta.pl




Reklama
Wróć do