Od poniedziałku, 16 lutego, mieszkańcy całego kraju – w tym powiatu ropczycko-sędziszowskiego – mogą oddawać głosy na swoich dzielnicowych. Ruszyła czwarta edycja plebiscytu #DzielnicaBEZstrachu, która w tym roku ma wymiar symboliczny, bo przypada na 100-lecie służby dzielnicowych w Polsce.
Celem kampanii, organizowanej przez Komendę Główną Policji oraz Telewizję Puls, jest wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. Akcja inspirowana jest popularnym serialem kryminalnym „Dzielnica strachu”, który od lat przybliża widzom kulisy pracy policji.
Plebiscyt to nie tylko prestiżowy tytuł. Na zwycięzcę czekają:
pamiątkowa statuetka,
nagroda finansowa,
możliwość poznania kulis serialu, a nawet szansa na wystąpienie w produkcji.
Co więcej, w dzielnicy, z której pochodzić będzie zwycięzca, zorganizowana zostanie uroczysta gala finałowa z udziałem aktorów serialu!
Organizatorzy przewidzieli gratyfikacje również dla mieszkańców, którzy wezmą udział w plebiscycie i uzasadnią wybór swojego kandydata. Autorzy pięciu najciekawszych uzasadnień głosów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł każda.
Zgłoś swojego dzielnicowego w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie https://dzielnicabezstrachu.pl. Pamiętaj! Jeśli chcesz walczyć o nagrodę, za pierwszym razem musisz uzasadnić swoje zgłoszenie, a następnie możesz oddawać głosy na swojego kandydata raz dziennie przez cały okres trwania akcji. Jeśli chcesz okazać samo wsparcie swojemu dzielnicowemu, wystarczy oddanie głosu poprzez wpisanie jego danych i wstawienie chociażby jednego znaku w polu uzasadnienia.
Harmonogram plebiscytu:
Start: 16 lutego 2026 r.
Koniec głosowania: 16 kwietnia 2026 r.
Finał (gala): Przełom maja i czerwca 2026 r.
W tej edycji kampanię promują aktorzy „Dzielnicy strachu”: Andrzej Młynarczyk - ambasador pierwszej edycji, Jagoda Małyszek oraz Teresa Dzielska. W wybranych wątkach występują prawdziwi policjanci, w tym laureaci poprzednich edycji plebiscytu, dla których to było wielkie życiowe przeżycie.
Zdjęcie: Kadr z nagrania promującego plebiscyt #DzielnicaBEZstrachu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze