Reklama

Skorzysta pacjent

03/09/2009 06:48

 

Z Marią Litwą, dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach rozmawiamy o tym, kiedy badania tomografem będą dostępne w Sędziszowie.


Kiedy pacjenci sędziszowskiego szpitala będą mogli wykonać badania tomografem na miejscu?
Udostępniłam firmie Foxell pomieszczenia. Firma zgodnie z porozumieniem z nami zawartym od 20 do 30 września ma zainstalować sprzęt, więc myślę, że pod koniec września już będzie on dostępny.

 

 

Czyli badania wykona firma zewnętrzna. Na jakich zasadach?
Umowa będzie na takiej zasadzie, że oni będą robić wszystkie badania, my będziemy płacić. Wstępne porozumienie mówi o tym, że nie więcej niż biorą od nas w Rzeszowie. Zapowiadają, również wstępnie, że obsługę będą prowadzili nasi ludzie, ale u nich zatrudnieni.

 

Jakie to daje korzyści?
Po pierwsze, chcieliśmy mieć w szpitalu tomograf po to, żeby pacjent leżał u nas krócej. Czas leżenia na oddziale zarówno wewnętrznym jak i neurologicznym znacznie się zmniejsza, bo od razu są robione badana, nie trzeba ustalać terminów, czekać na kolejkę w Rzeszowie. To jest jedna
korzyść. Druga polega na tym, że jeśli chodzi o pacjentów szpitalnych, koszt utrzymania pacjenta ze względu na brak dowozu na badanie jest niższy.

 

Nie byłoby łatwiej kupić tomograf?
Nie ma mowy o zakupie tomografu, ponieważ my sami nie mamy aż tylu pacjentów, żeby koszt zakupu zwrócił się w jakimś tam czasie. Natomiast firma, jeśli zacznie prowadzić tutaj działalność, to będą zainteresowani, żeby przyjmować różnych pacjentów.

 

Czyli badania będą mogły tu robić również osoby spoza szpitala?
Tak, to będzie tomograf świadczący usługi dla pacjentów powiatu ropczycko-sędziszowskiego

 

Są już zapisy na badanie tomografem?
Nie, na bieżąco wozimy pacjentów do Rzeszowa na badania. Jak już będzie na miejscu tomograf , to w pierwszych dniach funkcjonowania kolejka na pewno będzie. Później pewnie wszystko będzie wykonywane systematycznie.

Gdzie będzie pracownia?
Tam, gdzie jest RTG.

Rozmawiała
Natalia Kosińska
Skomentuj artykuł na FORUM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo reportergazeta.pl




Reklama
Wróć do