Reklama

Są pracownie, będzie lepsze wykształcenie? - galeria ZDJĘĆ

19/09/2013 07:27

[caption id="attachment_3279" align="alignnone" width="500"]

- Panie wybaczą, ale ja zrobię sobie dzisiaj zdjęcie z obrabiarką – żartował obecny wśród uczestniczących w otwarciu pracowni ks. dr Stanisław Mazur z ropczyckiej fary. Zaskoczył wszystkich podkreślając, że maszyny interesują go szczególnie, ponieważ z wykształcenia jest technikiem obróbki skrawaniem. Ksiądz doktor poświęcił nowe pracownie, ale też z zaciekawieniem i skrupulatnie przyglądnął się wszystkim urządzeniom. FOTO: W,NAJA[/caption]

 

ROPCZYCE♦ Kosztowały blisko 11 milionów złotych, są nowoczesne i dopasowane do potrzeb lokalnego przemysłu – we wtorek, 18 września w Ropczycach uroczyście otwarto i poświęcono pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego i w Zespole Szkół w Ropczycach.

- Stworzenie nowoczesnej bazy umożliwi kształcenie praktyczne uczniów szkół i przedsiębiorstw. W założeniach projektu ma to służyć nie tylko szkolnictwu zawodowemu, mamy tu również kształcić ludzi spoza oświaty – mówił podczas otwarcia starosta Stanisław Ziemiński. Jak wyjaśniał, projekt unijny, z którego pochodziła większość pieniędzy na realizację pracowni zakłada przeszkolenie w najbliższych latach 600 uczniów i ponad 60 osób z przemysłu. - Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia kwalifikacji absolwentów, mamy taką nadzieję – dodał Ziemiński. (...) Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety .

 

 

 

 

naj

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo reportergazeta.pl




Reklama