Reklama

Akrobatyka Ropczyce: Pięć zawodniczek w Kadrze Polski na 2026 rok!

Mamy świetne wieści! Na oficjalnej stronie Polskiego Związku Gimnastycznego (PZG) pojawiła się właśnie lista kadry Polski na pierwsze półrocze 2026 roku. Wśród najlepszych akrobatów w kraju znalazły się aż dwa zespoły reprezentujące KS Akrobatyka Ropczyce w kategorii pre-youth!

To ogromne wyróżnienie jest zwieńczeniem miesięcy ciężkiej pracy, morderczych treningów i pasma sukcesów, jakie zawodniczki odnosiły na przestrzeni ostatniego roku. Nominacje do kadry narodowej otrzymały:

  • Dwójka kobiet: Lena Cabaj i Wiktoria Gaweł.

  • Trójka kobiet: Nina Zych, Julia Ostafin i Milena Augustyn.

Trenerem obu utalentowanych zespołów jest Regina Małek, której wiedza i doświadczenie pozwoliły ropczyckim akrobatkom wypłynąć na szerokie wody sportu wyczynowego.


Rok pod znakiem złota

Nominacja do kadry narodowej nie jest przypadkowa. Oba zespoły zdominowały najważniejsze turnieje w minionym sezonie.

Reklama

Lena Cabaj i Wiktoria Gaweł mają na swoim koncie m.in. Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych oraz złoty medal w Międzynarodowym Turnieju im. Henryka Chmielewskiego. Z kolei trójka – Nina Zych, Julia Ostafin i Milena Augustyn – to aktualne Mistrzynie Polski w Klasie II oraz triumfatorki prestiżowego turnieju w Świdnicy.

Sukcesy te sprawiły, że Ropczyce stały się jednym z najważniejszych punktów na akrobatycznej mapie Polski.


Fala gratulacji i duma regionu

Informacja o powołaniu do kadry wywołała natychmiastową reakcję w mediach społecznościowych. Pod postem klubu „Akrobatyka Ropczyce” wylała się fala gratulacji od dumnych mieszkańców i sympatyków sportu.

Reklama

„Wielkie brawa! Zasłużony sukces, ciężka praca zawsze popłaca!” – pisze jedna z internautek.

Użytkownicy podkreślają nie tylko talent dziewcząt, ale też rolę trenerki i rodziców:

„Gratulacje dla dziewczynek i pani trener Reginy! Jesteście dumą naszego miasta. Powodzenia na zgrupowaniach kadry!” „Widać, ile serca wkładacie w każdy trening. To dopiero początek Waszej wielkiej drogi!”


Co dalej przed naszymi kadrowiczkami?

Powołanie do kadry Polski na pierwsze półrocze 2026 roku otwiera przed zawodniczkami nowe możliwości – od udziału w specjalistycznych zgrupowaniach, po reprezentowanie kraju w zawodach rangi międzynarodowej z orzełkiem na piersi.

Reklama

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek oraz trenerki Reginy Małek! Życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celu i powodzenia na kolejnych etapach sportowej drogi. Ropczyce są z Was dumne!

Sprawdź także: Sukcesy sportowców z powiatu ropczycko - sędziszowskiego w 2025 roku

Miejsce zdarzenia mapa Ropczyce

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Polski Związek Gimnastyczny / Akrobatyka Ropczyce Aktualizacja: 01/01/2026 08:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo reportergazeta.pl




Reklama