Reklama

Jak wygląda „Poczekalnia”? Przyjdź na wystawę, to zobaczysz

31/01/2022 09:15

Do tworzenia wykorzystuje farby akrylowe, pędzle, gąbki i wszystko, co może posłużyć do malowania, nawet własne dłonie. Wojciech Lipski, związany z Sędziszowem Małopolskim artysta amator, wystawi swoje prace w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Wernisaż jego wystawy zatytułowanej „Poczekalnia” odbył się w piątek, 28 stycznia.

Lipski to syn absolwentki sędziszowskiego „plastyka”. Sam nie ma formalnego wykształcenia artystycznego, jest zatem artystą amatorem. Maluje od dziecka, a na pytanie, dlaczego to robi? - odpowiada: „Dla aktu tworzenia. Płótno daje mi wolność, a malowanie radość”.

Reklama

Autor „Poczekalni” twierdzi, że malowanie jest dla niego koniecznością. Porównuje je do terapii. W tym co robi nie chciałby nigdy stracić naturalności, spontaniczności i dziecięcej świeżości. Natchnienie dają mu: przyroda – estetycznie i wizualnie, życie – jak się rodzi i gdy gaśnie, wewnętrzny dialog ludzki, kontradykcje, ludzie. Inspirują go różne kultury świata. Na obrazach lubi przemycać humor oraz dystans do siebie i do świata.

Malarstwo to nie jedyna forma, w której się wypowiada. Od pewnego czasu mierzy się także z multimediami.

Reklama

Wystawę "Poczekalnia" będzie można oglądać do końca sierpnia. Wstęp wolny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo reportergazeta.pl




Reklama