kantoralia glowne

Święto teatru w Wielopolu Skrzyńskie zakończone. Główna nagroda dla artystów z Krakowa

Krakowski Teatr Transtopia zdobył statuetkę dużego krzesła kantorowskiego za zwycięstwo w XII Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Poszukujących „Kantoralia”. Trzydniowa impreza zakończyła się w niedzielę, 29 maja, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.

Organizowany co dwa lata festiwal teatralny przyciągnął do Wielopola artystów z całej Polski. Zaprezentowali oni siedem spektakli konkursowych, które oceniało trzyosobowe jury pod kierownictwem Bogdana Renczyńskiego, aktora Teatru Cricot 2 i wieloletniego pracownika Cricoteki, najwyżej oceniło spektakl „Katabaza” teatru Transtopia.

FOTO: S. OSKARBSKI – Spektakl „Kantor jest tu” w wykonaniu Latającego Teatru Kantorowi.

Drugą zagrodę zdobył Teatr z Jednej Gliny z Bolesławca za sztukę „Nasza Rzecz”, a trzecią Teatr Puk-Puk z Mełgwi za spektakl „Po co Ci te buty?”.

Nagrody otrzymały także czwarta Reduta Śląska z Chorzowa za „Przycisk” oraz piąta Resursa z Radomia za spektakl „Marina”.

Nagrodę dla najlepszego reżysera jurorzy przyznali Iwonie Woźniak z Reduty Śląskiej. Oprócz tego nagrodę specjalną dostał Rafał Paśko z Teatru S.A.N. z Przemyśla.

FOTO: S. OSKARBSKI – Spektakl „Czyścibut Dziadek” Teatru Jednego Aktora z Lublina.