125296851_847396546035497_5185987296937085914_o

Tak w Ropczycach będzie wyglądał nowy targ

Całkowicie zadaszony i z parkingiem. Są już wizualizacje targu, który ma zastąpić obecny bazar w Ropczycach. Na razie inwestycja jest na etapie projektu.

Ropczycki targ w nowej odsłonie ma powstać w miejscu istniejącego już placu handlowego, który znajduje się naprzeciwko urzędu skarbowego przy ulicy św. Barbary. Stary zostanie całkowicie przebudowany, znikną z niego boxy, gdzie w tym momencie prowadzony jest handel. Na ich miejscu przywiduje się stworzenie krytego budynku, z wydzielonymi stanowiskami do prowadzenia sprzedaży oraz sanitariatami. Cały obszar nowego targu będzie oświetlony, a na placu mają powstać również nowe miejsca parkingowe.

Jak duże będzie nowe miejsce do handlowania? Jak informuje gmina, nowy budynek, który powstanie na bazarze ma mieścić 10 stoisk o powierzchni około 17 metrów kwadratowych, a także 4 pomieszczenia o powierzchni 36 metrów kwadratowych. Na nowym targowisku handlować mają przede wszystkim lokalni rolnicy, którzy chcieliby bezpośrednio sprzedać mieszkańcom wyhodowane przez siebie rolnicy. Wiadomo jednak, że część przygotowanych pomieszczeń powinni zająć również sklepikarze, którzy dotychczas handlowali na bazarze przy ulicy św. Barbary.

News will be here

Inwestycja ma kosztować około miliona 900 tysięcy złotych, z czego 800 tysięcy gmina pozyskała z unijnego dofinansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W tym roku wykonawca targu ma wykonać jego projekt budowlany i otrzymać wszystkie niezbędne pozwolenia. Fizyczna budowa przewidziana jest na przyszły rok, a jej koniec ropczycki urząd szacuje na jesień.

Gruntowna przebudowa ropczyckiego targu jest zapowiadana już od 2019 roku. Plany inwestycyjne nie szły jednak gładko. Pierwszy przetarg na to przedsięwzięcie zbiegł się z wiosennym wybuchem epidemii koronawirusa i żadna firma nie wyraziła wówczas chęci do realizacji tego przedsięwzięcia. Jeszcze wcześniej dotychczasowi sprzedawcy na targowisku protestowali w gminie przeciwko utracie przez nich miejsc do handlu.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

18 + 12 =