image0

Ruszyły zapisy do biegu dla Małgosi

W niedzielę, 3 grudnia, w Ropczycach, ma się odbyć bieg charytatywny dla Małgosi, która cierpi na skoliozę dwułukową.

Jak poinformował na swoim facebooku organizator wydarzenia- Stowarzyszenie Młodzi Aktywni można już zapisywać się do biegu poprzez stronę internetową timekeeper. Uczestnicy mają do wyboru bieg na 5 albo 10 kilometrów i nordicwalking na 5 kilometrów. Opłata wpisowa przy zapisach przez internet wynosi 50 złotych, a w przypadku zapisów w dniu biegu w biurze zawodów 60 złotych.

Małgosia potrzebuje pilnie operacji

Małgosia Kasprzyk ma 14 lat, zdiagnozowano u niej skoliozę dwułukową. Kąt skrzywienia kręgosłupa jest na tyle duży, że wymaga ona natychmiastowej operacji. Żeby zachować sprawność i pełną ruchomość zabieg musi być przeprowadzony metodą ASC (Anterior Scoliosis Correction), która jest alternatywą dla operacji usztywniającej kręgosłup. Niestety nie jest ona wykonywana ani refundowana w Polsce. Małgosia została zakwalifikowana do operacji w niemieckim Simmerath,  której koszt to 50 tysięcy euro. Dziewczynka jest wielką pasjonatką sportu, w szczególności siatkówki, a choroba uniemożliwia jej uprawianie go.

Kolejny bieg w mikołajkowym klimacie

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni już kolejny rok z rzędu organizuje bieg charytatywny w okresie mikołajkowym. W tym roku bieg odbędzie się w niedzielę, 3  grudnia, o godzinie 11. Start i meta zlokalizowane będą przy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Konopnickiej w Ropczycach. Pętla,  którą będą mięć do pokonania zawodnicy wynosi 5 kilometrów. Trasa prowadzi ulicami: Konopnicką, Witosa,  Najświętszej Marii Panny, Viscardiego, Skorodeckiego, Mehoffera, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Doktora Zwierza oraz Mickiewicza. Uczestnicy biegu na 10 kilometrów przemierzą ją 2 razy. Od 8 ma rozpocząć się wydawanie numerów startowych. Po biegu uczestnicy będą mogli zjeść posiłek regeneracyjny, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionki. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, między innymi powerbanki. Regulamin zawodów oraz zapisy są dostępne na stronie internetowej www.timekeeper.pl.