Dyktando-na-Swieto-Niepodleglosci_1200x628-1-1

Jesteś mocny z ortografii? Napisz charytatywne dyktando w Święto Niepodległości

W sobotę, 11 listopada, z okazji przypadającego w tym dniu Święta Niepodległości, organizowane jest charytatywne dyktando on-line. Mogą w nim wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli.Udział jest bezpłatny, natomiast za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł dla podopiecznych domu dziecka.

Podczas dyktanda obowiązuje podział na pięć kategorii wiekowych, tak aby każdy mógł rozwiązać tekst o odpowiednim poziomie trudności. Z powodu obchodzonego 11 listopada święta, treść dyktanda będzie zawierała wątki patriotyczne, wspomnienia o znanych wydarzeniach i słynnych postaciach.

Warto wziąć udział w wydarzeniu, bo w ten sposób można pomóc domowi dziecka. Któremu? To zależy od szkoły, która będzie najliczniej reprezentowana w dyktandzie. Każdy uczestnik, zarówno uczeń, jak i nauczyciel czy rodzic, będzie miał możliwość określenia „swojej” szkoły. Ta placówka, którą będzie reprezentowało najwięcej osób, dokona wyboru domu dziecka, na jaki przekazane zostaną pieniądze.

Dyktando będzie można rozwiązać w aplikacji ZDAY. Dla każdej grupy wiekowej wyznaczona jest inna godzina testu. Dzieci z klas 1-3 rozpoczną o godz. 16:00. O godz. 17:00 początek dyktanda dla klas 4-6, o godz. 18:00 rozpoczną uczniowie klas 7-8, a o godz. 19:00 licealiści. Na godz. 20:00 wyznaczony jest natomiast test dla dorosłych.

Jest to czwarta edycja charytatywnego wydarzenia organizowanego przez portal edukacyjny dyktanda.pl. Żeby wziąć udział w dyktandzie, należy wejść na stronę https://zday.pl/dyktando-charytatywne/ i postępować zgodnie z zamieszczonymi instrukcjami.