DSC_0789

Parkowanie w Ropczycach drożeje

Rada Miejska w Ropczycach przyjęła uchwałę o wzroście opłat za parkowanie. Od czerwca pierwsza godzina w Strefie Płatnego Parkowania będzie kosztować 2 złote. Dotąd kierowcy płacili 1 zł.  Opłata parkingowa nie była zmieniana od 6 lat.  Obowiązujące do końca maja tego roku stawki rada przyjęła w lutym 2016 roku, i obowiązywały od 2017 roku, kiedy wprowadzano płatne parkingi w centrum miasta.

Jak uzasadniał kierownik Referatu Dróg i Gospodarki Mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Ropczycach, od tamtego czasu koszty obsługi Płatnej Strefy Parkowania wzrosły dwukrotnie.   

Dlatego od 1 czerwca kto będzie chciał parkować w godzinach od 7.00 do 16.00 na przykład w ropczyckim Rynku, zapłaci dwa razy więcej. – Aktualnie można zauważyć samochody parkujące po kilka godzina, a nawet przez cały dzień. Podniesienie pobieranych opłat pozwoli na zwiększenie rotacji parkujących samochodów –  kierownik Bęben uzasadniał wprowadzane zmiany.

Jak zmieniają się stawki od czerwca?

Za pierwsza rozpoczętą godzinę – 2zł, było 1zł

Za drugą rozpoczętą godzinę 3zł, było 2zł.

Za każdą kolejna godzinę parkowania 2zł, było 1zł

Za cały dzień (od 7.00 do 16.00) – 17zł, było 8zł

W górę idzie też kara za brak biletu parkingowego albo za przekroczenie czasu parkowania. Mandat rośnie z 50 do 100 złotych.

Zmieniły się również stawki korzystania z miejsca zastrzeżonego, czyli tak zwanej koperty. Od 1 czerwca miesięczna opłata będzie wynosiła 300 zł. Dotąd było to 150 zł.