obrazek wyróżniający

Złamał krzyż, stanie przed sądem 

Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Powód? W sylwestrową noc złamał krzyż na pomniku „Grunwald” w osiedlu Borek Wielki.

Zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pomnika policjanci odebrali w nowy rok. Chodziło o „Grunwald” stojący tuż przy rondzie na zbiegu ul. Borkowskiej, Szkolnej i Jagiellończyka.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim przyjechali na miejsce i stwierdzili, że informacja o uszkodzeniu pomnika była prawdziwa. Policjanci przeprowadzili oględziny, zrobili zdjęcia i zabezpieczyli ślady. Ustalili również świadków zdarzenia.

Mundurowi wytypowali sprawcę czynu, a następnie zatrzymali go. To 19-latek z gminy Sędziszów Małopolski. – Jak ustalili policjanci, w sylwestrową noc wspiął się na pomnik „Grunwald”, w wyniku czego przytwierdzony do niego krzyż się oderwał i uległ uszkodzeniu – wyjaśnia mł. asp. Wojciech Tobiasz z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu obrazy uczuć religijnych. Za swój czyn mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.