IMG_1314

Śpiewali kolędy dla Jasia z Gnojnicy

Gdzie jest nasze Betlejem? To tytuł jednego z utworów, których można było wysłuchać 6 stycznia podczas koncertu w sędziszowskim domu kultury. Podczas koncertu kwestowano by pomóc finansowo w leczeniu 2,5 letniego Jasia z Gnojnicy.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Twórców Sztuki. Jego celem, jak wyjaśnia prezes Iwona Polek, jest organizacja wydarzeń artystycznych. W opinii stowarzyszenia do wypełnienia jest luka,  bo sędziszowska społeczność potrzebuje widowisk wokalnych.

Pierwsza część piątkowego koncertu była nastrojowa, wręcz melancholijna. Druga weselsza, angażująca publiczność, która wypełniła salę widowiskową. Dziewięcioro wykonawców prezentowało niebanalne aranżacje i brawurowe wykonania znanych kolęd, pastorałek a także przebojów o tematyce świątecznej.  A kto wystąpił? Klaudia Skiba, Natalia Saj, Katarzyna Walczyk, Aleksandra Skiba, Aleksandra Pieja, Katarzyna Orkisz, Marlena Przywara, Mateusz Sitek i Konrad Kujda. Wokaliści to byli i obecni uczniowie LO Sędziszów Młp i ZST w Ropczycach.

 W rolę prowadzącego wcielił się niezawodny Dariusz Siwiec. O oświetlenie zadbał Marcel Przywara, o dźwięk Paweł Płocica.

Wydarzeniu przyświecał szczytny cel. Początkowo Stowarzyszenie chciało przeznaczyć zebrane środki na swoją działalność statutową, do jego członków dotarła jednak informacja o chorobie Jasia Guzika. – Decyzja o zmianie przeznaczenia pieniędzy była spontaniczna i jednomyślna – powiedziała prezes Stowarzyszenia. Dochód, czyli 6768 zł wesprze leczenie 2,5 letniego chłopca z Gnojnicy. Zbiórkę wspomagały Koła Gospodyń Wiejskich naszej gminy, oferując słodkości a także wyroby rękodzielnicze. Dołączył również ks. Krzysztof Gac, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego, który przekazał 1190 zł uzbierane przy szopce.

FOTO: I. DZIEDZIC