plakat nowy maly

Wieczór z teatrem w PCEK Ropczyce. W czwartek spektakl „Od wiosny do wiosny”

Barwna opowieść, której podstawą są ludowe pieśni i przyśpiewki anonimowych autorów naszego regionu. Taki jest spektakl „Od wiosny do wiosny”, który będzie można zobaczyć już w czwartek, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

Sztukę zaprezentuje teatr Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Reżyserem, autorem scenografii i scenariusza jest profesor Janusz Pokrywka. Tytuł spektaklu „Od wiosny do wiosny do wiosny” określa ramę czasową widowiska – pokazuje, co działo się, a w niektórych miejscach nadal się dzieje, w poszczególnych porach roku. Scenografia, kostiumy, rekwizyty i doskonała gra aktorska sprawiają, że widowisko nie tylko dokumentuje tradycje ludowe, ale pozwala je przeżyć w baśniowy sposób. W Ropczycach spektakl zostanie wystawiony w miesiąc po premierze, która odbyła się 17 października w sali koncertowej Wydziału Muzyki URz.

Teatr Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego liczy prawie 40 lat. Od kilku lat teatr profesora Pokrywki jest sceną akademicką. Każdy występ poprzedzony jest wprowadzeniem Jana Wolskiego – profesora, filologa, znawcy literatury i teatru, który także podejmuje się gry aktorskiej. Na scenie w PCEK wśród aktorów zobaczymy także pochodzącego z Ropczyc Rafała Jedynaka.

Teatr z Uniwersytetu Rzeszowskiego po raz drugi zagości do ropczyckiego PCEK. Poprzednio był tu w lutym 2020 r. ze spektaklem „Muzyka kładzie się w ciszy”.

Początek sztuki „Od wiosny do wiosny” w czwartek, 17 listopada, o godz. 19:30. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 17 722 23 45.