tancerki z ropczyc

Nastolatki z Ropczyc są tanecznymi wicemistrzyniami świata 

Katarzyna Borowska i Gabriela Róg znakomicie spisały się podczas Mistrzostw Świata Show Dance Federacji IDO. Siedmioosobowa grupa z dziewczętami z Ropczyc w składzie, zajęła drugie miejsce. Lepsze okazały się tylko Słowenki.

W zawodach, które od 15 do 19 listopada odbywały się w Zielonej Górze, rywalizowało ponad 1,5 tys. osób z 25 państw. W kategorii Groups Juniors – tej, w której Kasia i Gabrysia odniosły sukces – wystartowały 32 zespoły. Nasze juniorki najpierw awansowały do półfinału, w którym znalazło się 17 grup, a potem do finału, w którym przed jurorami zaprezentowało się sześć drużyn. Dziewczyny zatańczyły w choreografii Jana Ravnika „Luck Or Nightmare”, prezentując bardzo wysoki poziom techniczny i artystyczny. Siedmioosobowa mini formacja ze szkoły Soul Dance w Dębicy, którą reprezentują ropczyckie nastolatki, zaprezentowała się rewelacyjnie i zdobyła tytuł wicemistrzyń świata.

Katarzyna Borowska to uczennica I klasy LO w Ropczycach, a Gabriela Róg – I klasy LO w Sędziszowie Małopolskim. Dziewczęta już wcześniej stawały na podium mistrzostw Polski, a także zdobywały złote medale na festiwalach i zawodach tanecznych. Zdobyte w Zielonej Górze wicemistrzostwo świata jest jednak ich największym sukcesem w grupie juniorskiej.