Obraz1

Bystrzaki z pierwszym zwycięstwem

To był radosny wieczór w Iwierzycach. W starciu z SPS-em Pruchnik ekipa Bystrzaków wywalczyła historyczną, pierwszą wygraną w podkarpackiej drugiej lidze. 

Mamy to! – cieszył się po meczu Jakub Róg, grający trener drużyny AlterEco Bystrzaki Gmina Iwierzyce. W trzecim pojedynku tego sezonu beniaminek z Iwierzyc wygrał pierwszy raz. I to w jakim stylu! Z SPS-em Pruchnik rozprawił się w trzech setach. Rywale zdecydowanie odstawali poziomem gry od Bystrzaków, w szeregach których nie było słabych punktów. – Każdy w naszej drużynie dołożył cegiełkę do tego sukcesu – podkreśla Jakub Róg. 

Dzięki zdobyciu trzech punktów nasz zespół w tabeli wspiął się na czwarte miejsce. – Wychodzimy z dołka. Choć nie udał nam się mecz w Rakszawie, nie miałem wątpliwości, że stać nas na zwycięstwa w tej lidze – dodaje pan Jakub.   

Siatkarze z Iwierzyc pokonali SPS Pruchnik w swojej hali i w obecności swoich kibiców. Ci, jak zwykle, stworzyli kapitalną atmosferę, gorąco dopingowali miejscowy zespół. – Ktoś policzył, że było na tym meczu ok. 200 widzów – przekazuje grający trener Bystrzaków.  

Można w ciemno obstawiać, że sympatycy iwierzyckiej drużyny będą też obecni w Rzeszowie, gdzie Bystrzaki zagrają z zespołem KU AZS Uniwersytet Rzeszowski. Patrząc na tabelę wydaje się, że ekipa z naszego powiatu w tym meczu nie jest bez szans. Wszelkie prognozy zweryfikuje parkiet.

Tak było w 3. kolejce

(18-20 listopada)

AlterEco Bystrzaki Gmina Iwierzyce – SPS Pruchnik 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)

Bystrzaki: R. Pazdan, Darłak, Chmiel, Łętek, Wnęk, Róg – Siuta (libero) oraz Mędroń, P. Klyś, Ligęzka, Ożóg, Pieprzak, Ziobro, Bizoń (libero II).

POZOSTAŁE WYNIKI: SST Lubcza Racławówka – KU AZS UR 3:1, AKS V LO II Rzeszów – Anilana II Rakszawa 3:2. Pauzowała Siarka Tarnobrzeg.

1. SST Lubcza Racław. 3 9 9:2

2. AKS V LO II Rzeszów 2 4 6:4

3. Anilana II Rakszawa 3 4 6:6

4. Bystrzaki Iwierzyce 3 4 5:6

5. SPS Pruchnik 3 3 3:7

6. Siarka Tarnobrzeg 2 2 4:5

7. KU AZS UR 2 1 3:6

W najbliższej kolejce (27 listopada): KU AZS UR – Bystrzaki.