polonusów bal

Bal ropczyckiej Polonii w Chicago

Do udanych mogą zaliczyć polonusi z Chicago „Zabawę Ropczycką”. W sobotę. 12 listopada kilkadziesiąt osób zebrało się by wspólnie biesiadować, tańczyć i podtrzymywać więzi a także tradycje ostatkowe.

Jan Kopeć prezes Klubu Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej w Chicago, który rozpoczynał sobotnie spotkanie podkreślał, że obecność tak wielu osób jest dla niego ważna. – Bardzo wam dziękuję, że popieracie Klub Ziemi Ropczyckiej, że jesteście z nami – mówił w krótkim powitaniu.

Głos zabrał również ksiądz Ryszard Miłek, od 27 lat kapelan klubu. – Jestem bardzo mile zaskoczony, że tylu was bierze udział w tej uroczystości – mówił i dodał, że nie wszystkim klubom polonijnym udaje się spotykać w tak licznych składach.

W zabawie uczestniczyła dr Łucja Mirowska – Kopeć, prezes Związku Klubów Polskich, wybrana na to stanowisko jesienią ubiegłego roku. Był również obecny wiceprezes Kongresu Polonii na stan Ilinois, Włodzimierz Bochenek. – Korzenie w Ropczycach pozostawił, rosną. A on jest tutaj w Chicago – podkreślał witając go prezes Jan Kopeć.

Nie zabrakło również Łukasza Dudki, pochodzącego z Gnojnicy dyrektora Dziennika Związkowego a jednocześnie wiceprezesa klubu zrzeszającego polonusów z okolic Ropczyc.

„Zabawa Ropczycka” to tradycyjny bal andrzejkowy organizowany w Chicago.

FOTO: FACEBOOK/KPZRwCh