fundacja 1

Zapisz się do projektu „Jestem kobietą aktywną – nowa, silna, kreatywna”

Jak dobrze wyglądać, poradzić sobie ze stresem, rozwijać swoje pasje albo założyć własny biznes. Tego wszystkiego będą mogły dowiedzieć się mieszkanki powiatu ropczycko-sędziszowskiego, które wezmą udział w projekcie „Jestem kobietą aktywną – nowa, silna, kreatywna”.

Zajęcia będą się odbywać we wrześniu i październiku. Uczestniczki nie będą musiały za nie płacić. – Zapraszamy kobiety, które chciałyby coś w swoim życiu zmienić i poznać siebie, odkryć swój potencjał – zachęca Izabela Zych, prezes Fundacji Tridosha, która realizuje projekt.

Cykl zajęć będzie podzielony na trzy bloki tematyczne. Podczas pierwszego modułu kobiety dowiedzą się m.in. jak poprawiać swoją samoocenę. Będą wtedy warsztaty z komunikacji i asertywności, a także stylizacji i wizażu, na których panie dowiedzą się jak dobrze wyglądać i ubrać się stosownie do swojej urody i figury.

– Drugi moduł to warsztaty twórcze. Będzie trochę jogi i medytacji, malowanie intuicyjne, taniec intuicyjny, gimnastyka słowiańska. Można tu będzie się nauczyć, jak zrelaksować się i odstresować poprzez taniec czy gimnastykę, a jeśli jakiejś pani się spodoba i złapie bakcyla, to może później otworzy własny biznes i będzie prowadziła zajęcia z jogi, zumby, śpiewu albo jeszcze czegoś innego – tłumaczy Izabela Zych.

Trzeci blok tematyczny, to warsztaty biznesowe. Przydadzą się kobietom, które chcą wkroczyć albo wrócić na rynek pracy. W tej części planowane są spotkania z rekruterami i przedstawicielami lokalnych firm, które szukają pracowników. Na tych zajęciach będzie można poćwiczyć rozmowę rekrutacyjną i dowiedzieć się, jak dobrze na niej wypaść. Będzie też można dowiedzieć się, jak założyć działalność gospodarczą.

W sumie zaplanowanych jest 40 godzin zajęć. Odbywać się one będą przez dwa miesiące z częstotliwością raz w tygodniu. Dokładny harmonogram oraz miejsce spotkań zostanie ustalony po zakończeniu zapisów do projektu.

Kto może skorzystać z zajęć? – Projekt jest skierowany do kobiet od 18 do 40 roku życia. Jeżeli będzie więcej chętnych niż miejsc, pierwszeństwo będą miały samotne matki – mówi prezes Tridoshy. Na zajęcia mogą zgłaszać się także kobiety, które są na lub po urlopie macierzyńskim albo wychowawczym, chcą powrócić do życia zawodowego i społecznego albo pragną zmiany w swoim życiu po trudnych emocjonalnie doświadczeniach.

Rekrutacja trwa do czwartku, 25 sierpnia. Zgłoszeń można dokonać telefonicznie (numer: 600 067 905) albo e-mailowo (rekrutacja@fundacjatridosha.pl). Jeśli ktoś chce, może także pobrać formularz w formie papierowej w domu kultury w Sędziszowie Małopolskim. Liczba miejsc jest ograniczona – w projekcie jest miejsce tylko na 12 uczestniczek.