nr 16

Z promilami w dyngusa i autem po pijaku w dom. O tym piszemy w nowym Reporterze

Święta, święta i po świętach. Ale Reporter, niezależnie od tego, czy jesteśmy przed okresem Wielkanocy, czy już po, nadal jest z Wami. Co znajdziecie w najnowszym numerze, który czeka na Was już od rana w sklepach?

Areszt w dyngusa za jazdę po pijaku

Jedni w śmigusa-dyngusa oblewają się wodą. Inii – tak jak 58-latek z Ropczyc – wlewają w siebie alkohol. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że mężczyzna postanowił po tym alkoholu wsiąść za kierownicę. Jego podróż zakończyła się na Witkowicach, gdy jeden z innych kierowców uniemożliwił mu dalszą jazdę. Potem przybył też policjant po służbie. I w konsekwencji 58-latek z 2 promilami spędził końcówkę Wielkanocy w areszcie…

Prowadząc BMW uderzył w dom

I kolejny alkoholowy wyczyn w wielkanocny poniedziałek. Tym razem z Brzezin. Jadący przez nie na „podwójnym gazie” 36-latek w pewnym momencie zjechał z drogi i uderzył w drewniany dom. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przynajmniej pod względem zdrowotnym. Prowadzącemu auto za jazdę po pijaku grożą za to 2 lata odsiadki.

Remont drogi wojewódzkiej wreszcie ruszy?

Jest szansa, że wyczekiwany przez kierowców remont trasy wojewódzkiej 986 w Ropczycach w końcu stanie się rzeczywistością. Wojewoda wydał już zezwolenie na realizację inwestycji. Na początek wybudowany zostanie nowy most na pograniczu Ropczyc i Wielopola. W planie jest też odnowienie drogi na Czekaju i zupełnie nowy wiadukt kolejowy. Pierwszy przetarg ma ruszyć jeszcze w maju.

Basen w Ropczycach znowu do zamknięcia

Jeszcze 2 miesiące będzie można „normalnie” korzystać z krytej pływalni w Ropczycach. Od końcówki czerwca do połowy sierpnia basen będzie zamknięty. Powód? Kolejny remont w obiekcie. Tym razem do wymiany idzie cały system filtracji wody, który działał w obiekcie przez 21 lat. – Musimy to zrobić – przekonuje o konieczności remontu dyrektor basenu.

W nowym wydaniu przyglądamy się też szczegółom startującego remontu drogi powiatowej przebiegającej przez Górę Ropczycką, Zagorzyce i Szkodną. Piszemy też o droższej rozbudowie Skrzynczyny. I mających ułatwić wezwanie pomocy seniorom opaskach, które dotarły do Wielopola w znaczniej mniejszej ilości niż zakładano. A w sporcie, przyglądamy się dobrej passie Victorii Ocieka.

Pamiętajcie, że naszą gazetę możecie też kupić taniej w wersji elektronicznej. Wystarczy wejść TUTAJ