dsc_1742-1

OSP Boreczek. Jednostka już w KSRG – ZDJĘCIA

To święto dla strażaków ochotników z OSP Boreczek. Ich jednostka świętuje w sobotę 23 kwietnia wejście do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG)

– Wchodząc w to, nasza jednostka ma większy zasięg działania – tłumaczy z czym wiąże się wejście do KSRG, prezes OSP w Boreczku, Stanisław Świder.

– Możemy być wzywani nawet na teren całego województwa. A do tej pory, jako jednostka OSP zabezpieczaliśmy swój rejon, czyli Boreczek i ościenne miejscowości. Tutaj będziemy mieć zakres działania większy, w zależności od potrzeb – wyjaśnia prezes OSP.

Stanisław Świder przekonuje, że wejście ich jednostki w system to wyróżnienie i prestiż.

– Bardzo na to zapracowaliśmy. Możemy pochwalić się wyszkolonymi druhami. Jest to wyszkolenie wszechstronne, bo i w ratownictwie medycznym i ratownictwie technicznym. Mamy też siedmiu kierowców z uprawnieniami na prowadzenie pojazdów – wylicza szef strażaków z Boreczka.

Wejściu jednostki do KSRG towarzyszy uroczysty apel. Podczas sobotniego wydarzenia pokazali się też uczniowie z miejscowej podstawówki, którzy zaprezentowali przedstawienie poświęcone strażakom.

ZOBACZCIE NASZĄ GALERĘ Z TEGO WYDARZENIA