stulinmlody

Młody bokser Jan Stulin z Ropczyc wchodzi do młodzieżowej kadry narodowej

14-letni Jan Stulin z Ropczyc z dobrym skutkiem pokazał się w rozegranym w Wielbarku koło Szczytna Turnieju Selekcyjnym do Kadry Narodowej. Przegrał dopiero w finale.

Janek reprezentuje barwy klubu Morsy Dębicy. Trenuje tam pod okiem Sławomira Łukasika. Dodatkowo, w domu, szkoli go tato – Maciej Stulin. W turnieju J. Stulin walczył w kategorii do 46 kg w grupie młodzików. W tej grupie wystartowało 7 chłopaków.

Młody bokser z Ropczyc pewnie wygrał dwa pierwsze pojedynki: ćwierćfinałowy i półfinałowy (dwukrotnie po 3:0). W finale przegrał 1:2 z zawodnikiem, który wcześniej kwalifikował się na zgrupowania biało-czerwonych.

News will be here

Z turnieju do kadry wchodzili wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii. Załapało się też kilku zawodników z drugich miejsc, w tym Jan Stulin. Oznacza to, że będzie mógł uczestniczyć w zgrupowaniach kadry narodowej, a w przyszłości dostanie też prawo walki w międzynarodowych imprezach. – Janek walczy ambitnie, stale robi postępy – opisuje jego tato.

Maciej Stulin, tato Janka w niedalekiej przeszłości prowadził zajęcia bokserskie i crossfitowe w Ostrowie. Teraz dba o formę w swojej, przystosowanej do treningów, piwnicy. Chciałby rozpocząć zorganizowane treningi w Ropczycach. Potrzebuje jednak na to pieniędzy. Szansą jest udział w gali walk na gołe pięści – Wotore w Gdańsku – 29 kwietnia. – Główna nagroda wynosi 50 tysięcy złotych. Wystartuje w kat. do 90 kg – zapowiada M. Stulin.