Lidl Ropczyce net

Lidl Ropczyce. Będzie tam praca dla kilkudziesięciu osób.

Miejscowi długo na to czekali, ale się doczekali. Lidl oficjalnie potwierdza nam, że sklep ich sieci powstanie w Ropczycach. Teren, gdzie zostanie wybudowany market jest już odgrodzony, a sami mieszkańcy z entuzjazmem podchodzą do nowej inwestycji. Są jednak i wyjątki.

Doniesienia o tym, że w Ropczycach jeszcze w tym roku zacznie być budowany market Lidla zaczęły pojawiać się w mieście około 3 tygodnie temu.

Od razu zwróciliśmy się więc do sieci o potwierdzenie, bądź zdementowanie tych wiadomości. Nie chcieliśmy bowiem pisać o czymś bez uprzedniego sprawdzenia i uzyskania oficjalnego stanowiska.

News will be here

Lidl odpowiedział nam w środę, 30 marca.

– Ropczyce są dla nas interesującą miejscowością, dlatego planujemy otworzyć sklep również w tej lokalizacji – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Przedstawicielka sieci potwierdza również lokalizację, gdzie stworzony zostanie market. To działka przy ulicy Wyszyńskiego, naprzeciwko Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Teren już został odgrodzony i jest szykowany do rozpoczęcia plac budowlanych.

– Budowę obiektu rozpoczniemy wiosną 2022 roku, a otwarcie sklepu planowane jest na przełom 2022 i 2023 roku – tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz.

Dodaje, że przy decyzji o lokowaniu w danym miejscu sklepu istotne jest otoczenie. Obszar, gdzie powstanie market, musi być bowiem dobrze skomunikowany i na tyle duży, by można było zbudować tam komfortowy parking.

Pytana przez nas o ilość pracowników, która ma zostać zatrudniona w ropczyckim Lidlu, Aleksandra Robaszkiewicz podaje, że będzie ich około 25.

Na stronie internetowej sieci, znaleźć można z kolei dwa ogłoszenia o pracę odnoszące się do Ropczyc: to kierownik sklepu i jego zastępca.

A co sami mieszkańcy sądzą o planach otwarcia marketu w Ropczycach? Zapytaliśmy ich o to na naszym facebookowym profilu.

– Lidl to super pomysł, pomniejsze sklepy nie mają szans na rywalizacje z Biedronką, a taki Lidl to coś świeżego, co było potrzebne i fakt, że taki sklep jest w Sędziszowie tego nie zmienia – uważa pan Mateusz.

Dodaje, że dzięki takim inwestycjom miasto się rozwija

– Póki nie są to głupie inwestycje w przystanki autobusowe pod którymi nawet nie idzie czekać, a kosztowały cztery razy za dużo, to jestem za – opisuje ropczycanin.

Dla pana Pawła, Lidl w Ropczycach to także dobra inwestycja, ale przyznaje, że w mieście wolałby inny market.

– Castorama, Jula, Brico, czy Leroy Merlin. Mamy Mrówkę, ale to za mało – przekonuje mężczyzna.

Coś innego w Ropczycach marzy się też innym mieszkańcom.

– Brakuje w Ropczycach takiej w galerii jak w Dębicy „Raj”, czy Carrefour (mieści się w Galerii Dębickiej – przyp. red.). Takie coś by się myślę przydało, bo marketów w Ropczycach nie brak – uważa pani Izabela.

Pani Teresa pisze z kolei, że chciałaby w Ropczycach miejsce, gdzie można było spędzić czas z dziećmi.

– Mniejsze do kulek, większe bilard albo jakieś trampoliny, a ja siedzę piję kawkę i odpoczywam. Miejsce, w którym nie będzie mega ciasno, gdzie jak przyjdzie kilka mam z dziećmi to palca się nie wciśnie – opisuje mieszkanka.

Są też i tacy, dla których zapowiedź powstania Lidla wcale nie jest dobrą wiadomością.

– Polacy już dawno powinni postawić na polskie marki, a nie pozwalać zagranicznym korporacjom zbierać kasę – pisze pan Mateusz.

Podobne słowa słyszymy od pana Tomasza.

– Zamiast produkować coś w fabrykach my się cieszymy, że kupimy niemiecki proszek do prania – słyszymy od mieszkańca.

Lidl w Ropczycach będzie drugim sklepem tej sieci w naszym powiecie. W grudniu ubiegłego roku Lidl otworzył swój market w Sędziszowie.