jubileuszowy trop wilczy (12)

Blizna świętuje jubileusz Biegu Tropem Wilczym. Biegacze z Ropczyc najlepsi na średnim dystansie. ZDJĘCIA

Już dziesiąty z Parku Historycznego w Bliźnie, wystartowali uczestnicy Biegu Tropem Wilczym. W niedzielę, 6 marca, na trzy trasy wybiegło w sumie 350 biegaczy, nie tylko z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, ale także z wielu miejscowości spoza naszego powiatu np. z Rzeszowa, Dębicy, Mielca, Tarnowa czy Stalowej Woli.

Najkrótszy dystans miał 1963 metry. Liczba ta upamiętnia rok, w którym stracono ostatniego żołnierza wyklętego. Na tej trasie rywalizowało 91 osób. Kolejnych 114 biegaczy pokonało dystans 5-kilometrowy. Na tej trasie świetnie spisali się biegacze z Ropczyc. Wśród mężczyzn wygrał Piotr Rojek, a wśród kobiet – Anastazja Chmura. Oprócz tego trzecie miejsce zajął Józef Rojek. To były jedyne lokaty na podium przedstawicieli naszego powiatu.

Największym powodzeniem cieszył się najdłuższy dystans o długości 12,5 km. W nim wystartowało aż 145 osób.