4net

Błękitni Ropczyce przegrywają z Arłamowem Ustrzyki Dolne i spadają do strefy spadkowej

Piłkarze Błękitnych Ropczyce przegrali na własnym boisku z Arłamowem Ustrzyki Dolne 1:2 w drugim wiosennym meczu o ligowe punkty.

Ropczycki w pierwszym meczu o ligowe punkty w tym roku pokonał na wyjeździe Legion Pilzno 3:0. Teraz wydawało się, że jest w stanie zapunktować w starciu z beniaminkiem rozgrywek – Arłamowem Ustrzyki Dolne.

Wzmocniony zimą rywal okazał się jednak zbyt wymagającym przeciwnikiem. Goście praktycznie rozstrzygnęli losy tego meczu w pierwszej połowie. W pierwszych 45 minutach zespół z Ustrzyk Dolnych zdobył dwa gole, w tym jeden po stałym fragmencie gry – rzucie rożnym.

Błękitni odpowiedzieli przeciwnikowi tylko jednym gole, z rzutu karnego – Huberta Siepierskiego.

W drugiej połowie boisko z powodu kontuzji, prawdopodobnie złamania nosa, opuścić musiał Bartosz Darłak, obrońca Błękitnych, który po przerwie został przesunięty do linii pomocy.

Po tej przegranej nasza drużyna znalazła się w strefie spadkowej rozgrywek czwartej ligi. W najbliższej kolejce Błękitni powalczą na wyjeździe z Igloopolem Dębica.

Błękitni Ropczyce – Arłamów Ustrzyki Dolne 1:2 (0:2)

Bramki: Czelny 27, Macnar 37 – Siepierski 79-karny.

Błękitni: Dybski – Kukla, Darłak (53 A. Ogrodnik), Kmiotek, Halwa – Bieniek, Majcher, Piwowar, Świętoń, Siepierski – Maciosek.