olchowa strażacy dzrzewo luty

Wiatr wywraca drzewo w Olchowej, interweniują strażacy

W piątkowy wieczór, 18 lutego, strażacy z KP PSP w Ropczycach oraz miejscowej OSP interweniowali w Olchowej, gdzie wiatr przewrócił drzewo w pobliżu stawu wędkarskiego „Zielona dolina”. Pień uszkodził linię telefoniczną, ogrodzenie jednej z posesji i zatarasował lokalną drogę. Strażacy do akcji ruszyli około 19:30.

Silny wiatr w Olchowej przewrócił drzewo również dwa dni wcześniej, w środę. Stary jesion przewrócił się wtedy na ogrodzenie sąsiedniej posesji i uszkodził je. Jak wyjaśniały dwie kobiety, które wyszły z domów zaciekawione piątkową akcją strażaków, posesja, na której doszło do środowego zdarzenia, pełna jest starych drzew, które martwią sąsiadów.

– Zresztą tutaj, w Olchowej, ludzie mają na posesjach dużo leśnych, starych drzew. Sama boję się, że drzewo od sąsiada któregoś dnia przewróci się na mój dom. Co mi przyjdzie z odszkodowania, jak nie będę miała gdzie mieszkać – mówi kobieta, która w granatowej kurtce i z założonym kapturem przyglądała się z daleka błyskającym w ciemności strażackim wozom.

Druga z pań również jest zdania, że wiele osób zaniedbuje pielęgnację drzew na swoich działkach. – Nie wiem, po co ludzie je trzymają, zamiast wyciąć. Gdyby to były drzewa owocowe, może bym jakoś zrozumiała, ale jak to jest drzewo leśne i podsycha, to po co to trzymać? – wskazywała przy tym ścieżkę prowadzącą z przysiółku za kościołem w kierunku głównej drogi asfaltowej.

Według niej, w tamtym miejscu pełno jest suchych gałęzi zwisających nad przechodzącymi ludźmi. Przy silnym wietrze mogą w końcu spaść i zagrozić idącym tam ludziom – uważa kobieta.  – Dobrze, że teraz dzieci do szkoły nie chodziły, bo strach je wypuścić – mówi zaniepokojona.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

6 + trzynaście =