Marba-new

Marba Sędziszów rozpoczyna walkę o awans do drugiej ligi

Już dziś rozpoczyna pierwszy etap walki o awans do drugiej ligi rozpoczynają siatkarki Marby Sędziszów. Są jednym z faworytów turnieju w Sandomierzu.

 

Sędziszowski zespół przed świętami był w bardzo dobrej formie. Marba wróciła do treningów już we wtorek (6 kwietnia).

– Świąteczne rozprężenie zawsze źle wpływa, ale jestem pewny, że dziewczyny nie straciły dobrej dyspozycji z ostatnich tygodni. Jedziemy po awans – zaznacza trener Maciej Leś.

Działacze Marby przed meczami w Sandomierzu dopinali transfer medyczny Jagody Materni, która zastępuje Natalię Murdzę. Jagoda ma za sobą występy nawet na najwyższym szczeblu rozgrywek, może grać na przyjęciu lub w ataku.

Piątka Sandomierz jest gospodarzem turnieju, ale w świętokrzyskich rozgrywkach zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Do treningów w Marbie, po prawie dwóch latach przerwy, wróciła też doświadczona przyjmująca Barbara Pikusa z Mielca.

W weekendowym turnieju wszystkie zawodniczki powinny być do dyspozycji. Tuż po świętach, po kwarantannie, do treningów wróciła Magdalena Sas.  W piątek nasz zespół spotka się z teoretycznie najmocniejszym przeciwnikiem – Sandecją Nowy Sącz. – Mam nagranie z meczów Sandecji. Uważam, że to zespół grający na podobnym poziomie, co my – mówi Leś. Marba jest teoretycznie mocniejsza zarówno od Piątki Sandomierz, jak i Szóstki Biała Podlaska. Nasz zespół do Sandomierza jedzie dopiero w dniu piątkowego meczu. Awans do turnieju finałowego wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju.

Optymistycznie do meczów w Sandomierzu podchodzą również zawodniczki. – Mamy szansę na realizację swojego zadania. Dziewczyny w trakcie sezonu pokazały charakter i wolę walki. – zaznacza B. Pikusa. Jedna z najlepszych naszych siatkarek nie widzi zdecydowanego faworyta całego turnieju. – Myślę że z każdym przeciwnikiem trzeba walczyć. Każda z drużyn wie, o co gra i będzie się chciała pokazać z jak najlepszej strony i awansować do finału. W takich meczach na pewno będzie się liczyło doświadczenie – podsumowuje Pikusa.

Plan gier w Sandomierzu

Piątek, 9 kwietnia

16.30: Piątka Sandomierz – Szóstka Biała Podlaska

18.30: Sandecja Nowy Sącz – Marba Sędziszów

Sobota, 10 kwietnia

16.30: Szóstka – Sandecja

18.30: Piątka – Marba

Niedziela, 11 kwietnia

10.00: Marba – Szóstka

12.00: Piątka – Sandecja

Transmisje online

facebook.com/digitalt1

facebook.com/muks5sandomierzBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

twenty + 20 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów