marbnet

Marba Sędziszów przed szansą na powrót do 2 ligi

Powstała w 2013 roku Marba Sędziszów pierwszy raz do drugiej ligi wchodziła dokładnie 6 lat temu, w 2016 roku. W najbliższy weekend ma szanse powtórzyć ten sukces. 

– Jesteśmy na ostatniej prostej przed końcem tego ciężkiego sezonu. Możemy zwieńczyć  go sukcesem, jesteśmy świadomi tego, o co gramy – zaznacza trener Maciej Leś. Sędziszowska drużyna w wojewódzkiej lidze zajęła drugie miejsce, ale w turnieju półfinałowym w Sandomierzu grała rewelacyjnie. – Mieliśmy w trakcie sezonu pewne problemy, ale teraz koncentrujemy się tylko na jednym. Interesuje nas pierwsze miejsce na koniec sezonu – zapowiada Leś.

Awansem do drugiej ligi premiowany będzie jedynie mistrz turnieju. Oczywiście, przy kompletowaniu grup, może pojawić się możliwość, że wejdzie też drużyna z drugiego miejsca, ale to już pozostaje w sferze „gdybania”.

Celem Marby jest wygranie wszystkich trzech meczów. W ocenie trenera najtrudniejszym przeciwnikiem będzie gospodarz Barycz Janków Przygodzki. Drużyna spod Ostrowa Wielkopolskiego też ma argumenty by walczyć o pierwsze miejsce. – Nikogo się nie boimy, nikogo też nie lekceważymy, ale obstawiam, że właśnie Barycz postawi nam najwyższe wymagania – podkreśla Leś. Co wiemy o ŁKS-ie Łódź, AZS-ie AWF Wrocław? – To młode, obiecujące zespoły. Naszym atutem powinno być większe doświadczenie, większy spokój – mówi Leś.

Marba niestety nie zagra w optymalnym składzie. Ze względu na własne wesele nie zagra Bernadetta Nobis, mogąca grać na pozycji przyjmującej lub w ataku. – To trochę komplikuje naszą sytuację. Według statystyk, na niej, w największym stopniu, opierała się nasza gra w turnieju półfinałowym – zaznacza Leś. Marba pojedzie do Wielkopolski bez Nobis, ale z Kamilą Żelazko, która grała w Sędziszowie w jednym z ostatnim sezonów. Zespół na ten turniej wyjedzie wcześnie rano w piątek.

W piątkowym meczu zabraknie Kingi Ziajor (obowiązki na studiach), najpewniej na pozycji libero zastąpi ją w pierwszym meczu Asia Włodarczyk. W środę po południu, nasza drużyna opowiadała o swoich planach podczas spotkania z burmistrzem w sędziszowskim ratuszu. Działacze Marby cieszą się, że nasz zespół jest w stanie wrócić na poziom drugiej ligi. Apetyty rozbudziła świetna gra w półfinale w Sandomierzu. – Dziewczyny grały na wysokim poziomie, a do tego były odpowiednio zaangażowane i, co za tym idzie, dobra atmosfera – wspomina Andrzej Szczypek, prezes Marby. Teraz poprzeczka idzie w górę. – Wyjazd pod Ostrów Wielopolski to dla nas  przedsięwzięcie. Zawodniczki pracują, studiują, wychowują dzieci, ale znam je dobrze i jestem przekonany, że pokonamy wszelkie trudności – mówi Szczypek, który jest wdzięczny za pomoc lokalnemu samorządowi. – Dziękuję miastu i gminie, z panem burmistrzem na czele. Bez jego wsparcia finansowego, nie było by nas teraz w tym miejscu. Dziękuję również naszym wszystkim darczyńcom. Ich obecność w naszej działalności jest dla nas wielką pomocą i zarazem motywacją – podsumowuje prezes Marby.

Harmonogram gier

Piątek (23 kwietnia)

17.30: AZS AWF Wrocław – Marba Sędziszów

20.00: Garycz Janków Przygodzki – ŁKS Łódź

Sobota (24 kwietnia)

15.00: ŁKS – Marba

18.00: Barycz – AZS AWF Wrocław

Niedziela (25 kwietnia)

10.00: ŁKS – AZS AWF

12.30: Barycz – Marba

Transmisje wideo na facebook.com/teamWachaBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

3 × pięć =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów